اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 26990 مورخ:[1395-07-28 19:37:01]
واردات برنج در مقطع فعلی قابل قبول نیست/ دولت با مافیای برنج برخورد کند
نماینده بابلسر و فریدونکنار در مجلس:

واردات برنج در مقطع فعلی قابل قبول نیست/ دولت با مافیای برنج برخورد کند

نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس گفت: مافیای محصولات کشاورزی از سوی عده‌ای خاص در کشور درحال گسترش است و دولت باید برای برخورد با آن وارد میدان شود.

به گزارش مازند اصناف به نقل از بلاغ، ولی‎الله نانواکناری طی گفت‌وگویی با اشاره به حضور مافیا در بازار برنج، اظهار کرد: مطمئنا اگر بخواهیم آمار روشن و شفافی را نسبت به وجود مافیا در بازار مواد غذایی از جمله برنج ارائه دهیم باید به این موضوع اشاره کنیم که متاسفانه امروز جریانی نامعلوم در بحث عدم صادرات محصولات کشاورزی ایران و در مقابل واردات محصولات خارجی وارد عمل شده است.

وی افزود: امروز مافیای چای، شکر، برنج و حتی کیوی در شمال کشور به نحوی شکل گرفته است که قابل کنترل نیست، به گونه‌ای که متأسفانه دلالان عرصه کشاورزی اجازه نمی‌دهند که محصولاتی همچون کیوی صادر شود و جلوی صادرات آنها را می‌گیرند.

نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس با اشاره به اینکه مافیای موجود در عرصه مواد غذایی با هدف ضربه زدن به تولیدات کشور شکل گرفته‌اند، خاطرنشان کرد: بدون شک دولت به عنوان متولی اصلی  حمایت از بخش تولید کشور باید در این حیطه وارد عمل شود و فکر جدی را برای بخش کشاورزی و صنعت کشور اتخاذ کند.

نانواکناری با بیان اینکه قیمت برنج درحال حاضر بسیار مناسب است، تأکید کرد: روند اتخاذ شده پیرامون قیمت برنج از سوی برنجکاران سبب شده است تا در شرایط فعلی قیمت مناسبی برای این محصول وجود داشته باشد، امری که دولت را از خرید برنج به دلیل قیمت بالا معذور داشته است زیرا دولت تنها در زمانی که قیمت برنج پایین باشد این محصول را از کشاورزان خریداری می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: ما معتقد هستیم که دولت باید در حیطه واردات برنج تدبیر جدی را اتخاذ کند و تنها در فصل‌هایی واردات این محصول صورت گیرد که به کشاورزان آسیب نرسد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در پایان گفت: واردات برنج در مقطع فعلی که خوشبختانه کشاورزان ما محصولات پرباری داشته‌اند قابل قبول نیست و بدون شک به ضرر برنجکاران محسوب می‌شود، از این رو اتخاذ یک تدبیر درست و با رویکرد حمایت از بخش تولید کشور در این مقطع امری جدی است./

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا