اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 26908 مورخ:[1395-07-16 13:57:01]
داشتن پروانه صنفی کشاورزی برای کشاورزان الزامی می‌شود
مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور:

داشتن پروانه صنفی کشاورزی برای کشاورزان الزامی می‌شود

 رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور گفت: در آیین‌نامه جدید، داشتن پروانه صنفی کشاورزی برای کشاورزان الزامی می‌شود.

به گزارش مازند اصناف به نقل از مشهدسر، حسین صفایی در نخستین همایش نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی مازندران در بابلسر، اظهار کرد: در آیین‌نامه جدید، داشتن پروانه صنفی کشاورزی برای کشاورزان الزامی می‌شود.

وی با اشاره به پیشتاز بودن مازندران در حوزه نظام صنفی کشاورزی کشور، افزود: نظام صنفی کشاورزی مردم سالار و دموکراتیک است و کشاورزان نمایندگان خود را انتخاب می‌کنند و دولت آنان را به رسمیت می‌شناسد.

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور، تصریح کرد: تلاش شده است که آیین‌نامه نظام صنفی کشاورزی اصلاح و تقویت شود و نهاد نوپای نظام صنفی کشاورزی به جایگاه ویژه خود ارتقا یابد.

صفایی با بیان اینکه به منظور تبیین جایگاه و نقش و کارکرد نظام صنفی کشاورزی در سه سال گذشته جلسات تخصصی بسیاری برگزار، ابراز امیدواری کرد هر چه زودتر آیین‌نامه نظام صنفی کشاورزی در کمیسیون تخصصی هیات وزیران تصویب شود.

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور، آب و محیط زیست را از چالش‌های مهم بخش کشاورزی دانست و خاطرنشان کرد: در برنامه ششم توسعه پیش‌بینی‌هایی در این باره لحاظ شده است.

عضویت 40 هزار مازندرانی در نظام صنفی کشاورزیاستاندار مازندران نیز در این همایش با بیان اینکه سازمان نظام صنفی کشاورزی می‌تواند به‌ عنوان یکی از بازوهای مؤثر در حوزه کشاورزی برای افزایش تولید محصولات استراتژیک در چارچوب اقتصاد مقاومتی عمل کند، از عضویت 40 هزار مازندرانی در نظام صنفی کشاورزی خبر داد.

ربیع فلاح گفت: بهره‌گیری از نیروهای کارآمد و مشاوران با تجربه در سازمان نظام صنفی برای افزایش شاخص‌های رفاه در روستاها و تبدیل آنها به کانون‌های تولید، از مهم‌ترین محورهای فعالیت سازمان نظام صنفی است.

 

انتهای پیام/

» برچسب ها : , داشتن , پروانه صنفی , کشاورزی , کشاورزان , الزامی , داشتن , پروانه صنفی , کشاورزی , کشاورزان , الزامیمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا