اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 2689 مورخ:[1392-01-12 16:47:01]
نجات بیش از ۴ هزار نفر از مرگ حتمی
رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر خبر داد

نجات بیش از ۴ هزار نفر از مرگ حتمیرئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر گفت: از شروع طرح ملی امداد نوروزی تا دوازدهم فروردین، جمعیت هلال احمر بیش از ۴ هزار نفر را از مرگ حتمی نجات داد.

به گزارش نجبا ؛محمود مظفر در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس در مورد امداد رسانی‌های انجام شده توسط این جمعیت در طرح امداد نوروزی اظهار داشت: از 24 اسفند تا روز دوازدهم فروردین امدادگران هلال‌احمر طی 4 هزار و 440 عملیات، جان 4 هزار و 285 نفر را که بر اثر تصادف دچار خونریزی یا شکستگی شده و یا در خودرو گیر کرده بودند از مرگ حتمی نجات دادند.

به گفته مظفر در 460 عملیات با استفاده از دستگاه‌های برش و ست‌های هیدرولیک، خودروهایی که در جاده تصادف کرده بودند برش داده شده تا مجروحان حادثه از خودرو بیرون کشیده شوند.

وی با تأکید بر اینکه برای سرعت دهی به امدادرسانی 426 امداد هوایی انجام شده افزود: در عملیات‌ها حدود 2 هزار و 500 نفر از آسیب دیدگان راهی بیمارستان شدند و 151 هزار نفر از افرادی که به دلیل برف و کولاک یا مسدود بودن جاده در راه مانده بودند اسکان اضطراری یافتند.

گفتنی است، طرح امداد نوروزی با همکاری جمعیت هلال احمر،‌پلیس و اورژانس و دیگر سازمان‌های اجرایی از 24 اسفند سال 91 آغاز شده است و تا صبح روز هفدهم فروردین در سراسر کشور برای خدمات رسانی به هموطنان ادامه دارد.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا