اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 26864 مورخ:[1395-07-10 21:08:01]
قاچاق عامل گرانی گوشت گوسفندی در بازار مازندران+قیمت
اختصاصی/ رئیس اتحادیه قصابان مرکز مازندران خبر داد

قاچاق عامل گرانی گوشت گوسفندی در بازار مازندران+قیمت

رئیس اتحادیه قصابان مرکز مازندران قاچاق را عامل اصلی افزایش قیمت گوشت گوسفندی در بازار مازندران برشمرد.

عبدالرحیم قاسمی عصر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار مازند اصناف از افزایش قیمت گوشت گوسفندی اعم از بره، بز و میش، در بازار مازندران خبر داد.

وی تصریح کرد: این افزایش قیمت بدلیل قاچاق دام از استان خراسان شمالی، رضوی و جنوبی به کشورهای حاشیه خلیج فارس است که به طور محسوسی، تعادل بازار عرضه و تقاضا را بر هم زده است.

رئیس اتحادیه قصابان مرکز مازندران اظهار کرد: هر ساله و در این فصل از سال با تجمیع و فزونی دام و همچنین فراوانی گسترده بازار عرضه در مقایسه با تقاضا بوده ایم اما در سال جاری، شاهد کاهش عرضه نسبت به تقاضا در ایامی هستیم که می بایست طبق روال سالیان گذشته، از ابتدای دی ماه آغاز می شد.

قاسمی در پایان قیمت انواع گوشت گاوی و گوسفندی را به شرح ذیل اعلام کرد:


گوشت بره  35 هزار تومان
گوشت بز و میش  30 هزار تومان
گوشت گاوی 30 هزار تومان
گوشت گوساله  32 هزار تومان

 

گفتنی است باید دید با توجه به فرا رسیدن ایام محرم و صفر افزایش قابل ملاحظه بازار تقاضای انواع گوشت و همچنین سرد شدن هوا و کم شدن مراتع و محدودیت نگهداری دام در فضاهای سرپوشیده، چه تمهیداتی در خصوص ثبات قیمت گوشت دامی از سوی مسئولان اتخاذ می شود؛ امری که در صورت عدم اتفاق، موجب افزایش چندباره قیمت گوشت گوسفندی و گاوی تا پایان سال جاری خواهد شد.

انتهای پیام/

 


» برچسب ها : , قاچاق , عامل , گران شدن , گوشت , گوسفندی , بازار , مازندران , قیمت , قاچاق , عامل , گران شدن , گوشت , گوسفندی , بازار , مازندران , قیمتمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا