اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 26859 مورخ:[1395-07-10 19:16:01]
۲۵ محصول مازندران قابلیت صادراتی دارند
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران:

۲۵ محصول مازندران قابلیت صادراتی دارند

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران گفت: ۱۰ قلم محصول شامل پرتقال ، نارنگی، انواع پنیر، مرغ آماده طبخ، انواع ماهیان دریایی و پرورشی و ۱۵ محصول ثانویه قابلیت صادرات دارند.

به گزارش مازند اصناف به نقل از مهر، محمد محمدپور عمران شامگاه جمعه در نشست تخصصی بررسی مسائل و مشکلات توسعه صادرات محصولات کشاورزی مازندران، محور اصلی اقتصاد مقاومتی را، صادرات دانست و گفت: اولین محصولات صادراتی استان، تولیدات لبنی است به طوریکه از ۴۳۰ میلیارد دلار صادرات استان، ۲۲۰میلیارد  دلار به محصولات لبنی، ۲۵ میلیون دلار به تولیدات گوشتی، ۶۰ میلیون دلار به لوله و پروفیل و ... اختصاص دارد و این اقلام ۹۰ درصد صادرات استان را تشکیل می دهد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران افزود: علاوه بر اقلامی که هم اکنون قابلیت صادرات را دارد تولیداتی چون پرتقال، نارنگی، مرغ، گل و گیاه و محصولات شیلاتی می تواند در لیست محصولات صادراتی مازندران  قرار گیرد.

محمد پور عمران، در ادامه بر لزوم  صادراتی و اقتصادی کردن اقلام یاد شده تاکید کرد و گفت: بازار هدف۸۰ درصد از  تولیدات لبنی استان  کشور عراق بوده است ولی به دلیل ناامنی که از حضور داعش ایجاد شد و نظامندی گمرکات  کشور عراق که به سمت تعرفه، استاندارد رفت ، صادرات به این کشور با کاهش روبرو شده است.

وی، اظهار داشت: کشور روسیه  با جمعیت بالایی که دارد  در بحث صادرات  می تواند به عنوان قاره دیده شود ولی به دلیل تراز مثبت صادرات در این کشور رقابت در این کشور برای صادرات سنگین است.

این مسئول در ادامه با اشاره به اینکه روسیه شیر را دو برابر قیمت جهانی خریداری می کند،  از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خواستار آن شد تا یارانه محصولات لبنی که  پیشتر ابلاغ شد ه بود  ، تخصیص یابد و زمینه  رونق صادرات این محصول فراهم شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مازندران، درباره صادرات لوله و پروفیل گفت: یکی از مشکلات این حوزه بداخلاقی یکی از بانکها بود که به خاطر ۲ ، ۳ میلیارد تومان بدهی این محصول را ممنوع الخروج کرد که اگر این مشکل حل شود می توانیم لوله و پروفیل را به ترکمنستان صادر کنیم./

» برچسب ها : , صادرات , مازندران , صنعت , محصول , مازنداصناف , صادرات , مازندران , صنعت , محصول , مازنداصنافمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا