اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 26847 مورخ:[1395-07-10 01:52:01]
توزیع ۳۰ هزار تن برنج خارجی به نرخ مصوب دولتی

توزیع ۳۰ هزار تن برنج خارجی به نرخ مصوب دولتی

قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در امور بازرگانی گفت: قیمت برنج خارجی نسبت به سال گذشته افزایش چندانی نداشته است.

به گزارش مازند اصناف قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در امور بازرگانی- در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، در رابطه با وضعیت قیمت برنج در آستانه ماه محرم بیان داشت: در تامین برنج مورد نیاز برای ایام محرم هیچ مشکلی وجود ندارد. همچنین قیمت برنج خارجی نسبت به سال گذشته رشد چندانی نداشته است.

او افزود: ابلاغ کرده‌ایم که به مناسبت ماه محرم ۳۰ هزار تن برنج خارجی توسط شرکت بازرگانی دولتی به نرخ مصوب دولتی در استان‌های مختلف توزیع شود تا تنظیم بازار صورت گیرد.

قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در امور بازرگانی در پاسخ به این سوال که با توجه به کاهش قیمت جهانی برنج چرا برنج خارجی در بازارهای داخلی کاهش قیمت نداشته است بیان داشت: قیمت برنج وارداتی باید با تعرفه مدیریت شود که تولید داخلی لطمه نخورد؛ به همین خاطر از کاهش بیش از حد قیمت جلوگیری خواهد شد.

مهرفرد در پاسخ به این سوال که برای تنظیم بازار گوشت قرمز چه تمهیداتی اندیشیده شده است، بیان داشت: برای این کار گوشت منجمد برزیلی عرضه خواهد شد. همچنین ترتیباتی اتخاذ شده است که از کشورهای همسایه دام سبک به صورت گوشت گرم با رعایت موازین ذبح شرعی وارد شود و عمده این گوشت‌ها از کشورهای ارمنستان و مغولستان وارد خواهد شد که دام آنها به دام‌های ما شبیه است.

انتهای پیام/

» برچسب ها : , قائم مقام , وزیر , جهاد کشاورزی , امور , بازرگانی , توزیع , ۳۰ هزار , تن , برنج , خارجی , نرخ , مصوب , دولتی , قائم مقام , وزیر , جهاد کشاورزی , امور , بازرگانی , توزیع , ۳۰ هزار , تن , برنج , خارجی , نرخ , مصوب , دولتیمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا