اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 26842 مورخ:[1395-07-10 01:31:01]
سهم مازندران از درآمد اقتصادی آی.تی باید افزایش یابد
معاون وزارت ارتباطات:

سهم مازندران از درآمد اقتصادی آی.تی باید افزایش یابد

معاون حقوقی، امور دولت و مجلس وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: با توسعه فناوری آی.‎تی سهم مازندران از فعالیت‎های اقتصادی باید افزایش یابد.

به گزارش مازند اصناف به نقل از فارس، مرتضی براری شامگاه جمعه در جلسه کارگروه اشتغال مازندران، اظهار کرد: مازندران ظرفیت بسیار زیادی در حوزه آی.‎تی و آی‎.سی‎.تی دارد و باید تلاش کنیم که از این طرفیت به نحو مناسب استفاده شود.

وی تصریح کرد: در حوزه فناوری ارتباطات و اطلاعات سرمایه‎گذاری مناسبی در استان شد، به طوری که ایرانسل 265 میلیارد و 700 میلیون تومان در این دولت در استان سرمایه‌گذاری کرد، 58 شهر استان از خدمات نسل سوم و 22 شهر نیز از نسل چهارم اینترنت و سه شهر استان نیز به خدمات تی.‌دی‌.آر.تی مجهز هستند که در هیچ استانی این خدمات وجود ندارد.

معاون حقوقی، امور دولت و مجلس وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطرنشان کرد: این در حالی است که از 27 شهر قزوین تنها هفت شهر به خدمات تری.‎جی مجهز هستند.

این مسؤول ادامه داد: نیروی انسانی توانمند در مازندران وجود دارد و 143 موسسه آموزشی در حال تربیت بیش از 200 هزار دانشجو است.

براری اظهار کرد: از ظرفیت آی.‎تی و آی.‎سی.‎تی برای توسعه گردشگری، کشاورزی و صنعت باید استفاده کرد و اگر این سه حوزه یک وضعیت نسبی برای توسعه استان ایجاد کند آی.‎تی یک مزیت نوین محسوب می‌شود.

وی با اعلام اینکه استاندار مازندران تلاش دارد که میزان درآمد استان را توسعه دهد، گفت: آی‌.سی‌.تی می‌تواند سبب کسب درآمد شود و زمینه ارتقاء اقتصاد و کشاورزی را در استان فراهم کند.

معاون حقوقی، امور دولت و مجلس وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه زمینه اشتغال افراد تحصیل‌کرده را باید فراهم کنیم، افزود: 16 شرکت هلدینگ صاحب برند در حال حاضر در استان حضور دارند که هدف آنها برگزاری دوره‌های توانمندسازی برای دانشجویان دانشگاه‌ها در حوزه آی.‎تی است.

براری گفت: مهم‌ترین دغدغه ما افزایش سهم مازندران در اقتصاد است، مازندران اگر چهار درصد جمعیت کشور را دارد باید در اقتصاد نقش 100 هزار میلیارد تومانی ایفا کند.

 

انتهای پیام/

» برچسب ها : , سهم , مازندران , درآمد , اقتصادی , آی.تی , افزایش , سهم , مازندران , درآمد , اقتصادی , آی.تی , افزایشمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا