اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 26782 مورخ:[1395-07-03 03:06:01]
آمار رسمی بانک مرکزی: گرانی؛ هدیه برجام به مردم +نمودار

آمار رسمی بانک مرکزی: گرانی؛ هدیه برجام به مردم +نمودار

 آمارهای رسمی بانک مرکزی نشان می‌دهد اکثر مواد غذایی پرمصرف مردم، از زمان امضای توافق جامع هسته‌ای (برجام) به شدت گران شده است.

به گزارش مازند اصناف در حالی که شعار اصلی دولت یازدهم برای انجام مذاکرات هسته‌ای، رفع تحریم‌های اقتصادی و بهبود شرایط اقتصادی کشور حتی در سطح آب خوردن مردم بود، با گذشت یک سال و دو ماه از انعقاد توافق برجام، این اهداف محقق نشده است.


آمار رسمی بانک مرکزی: گرانی؛ هدیه برجام به مردم +نمودار


24 تیرماه سال گذشته، توافق هسته‌ای برجام به امضای ایران و کشورهای 1+5 رسید، و رسانه‌های حامی دولت آن را توافق قرن خواندند و از جشن سراسری در کشور در استقبال از لغو همه تحریم‌ها خبر دادند.

 

با امضای توافق هسته‌‌ای، ایران بلافاصله اجرای تعهدات خود را در برچیدن تاسیسات هسته‌ای آغاز کرد و غربی‌ها هم از 27 دی‌ماه وعده دادند که تحریم‌ها را لغو می‌کنند.

اکنون با گذشت 14 ماه از امضای برجام، فرصت مناسبی است به ارزیابی تاثیر این توافق بر سفره مردم که مهمترین هدف از مذاکرات هسته‌ای بود.

در حالی که مردم انتظار ارزانی با اجرای برجام را داشتند، بر اساس آمارهای رسمی بانک مرکزی، قیمت اکثر مواد غذایی در حال حاضر نسبت به هفته قبل از امضای برجام، افزایش یافته است.

مرجع : شبکه اطلاع رسانی راه دانا

» برچسب ها : , آمار , رسمی , بانک , مرکزی , گرانی , هدیه , برجام , مردم , نمودار , آمار , رسمی , بانک , مرکزی , گرانی , هدیه , برجام , مردم , نمودارمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا