اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 26753 مورخ:[1395-06-29 00:29:01]
قیمت گوشی جدید آیفون به دلیل واردات غیررسمی، ۲۰درصد گران است

قیمت گوشی جدید آیفون به دلیل واردات غیررسمی، ۲۰درصد گران است

رییس اتحادیه صنف دستگاه های مخابراتی، ارتباطی و لوازم جانبی شهرستان تهران گفت: قیمت کنونی گوشی آیفون جدید که در بازار عرضه می شود به دلیل واردات غیررسمی، ۲۰ تا ۲۵ درصد گران تر است.

به گزارش مازند اصناف غلامحسین کریمی خراسانی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: واردات رسمی گوشی جدید آیفون به کشور سبب می شود قیمت های کاذب این گوشی بشکند و با نرخ های معقول تری عرضه شود.

این فعال بازار تلفن همراه ایران گفت: تاکنون گوشی جدید آیفون از هیچ مبدا رسمی به کشور وارد نشده است و هر آنچه در بازار دیده می شود از مبادی غیررسمی وارد و به متقاضیان عرضه شده است.
کریمی خراسانی به تلاش های صورت گرفته برای واردات قانونی گوشی جدید آیفون اشاره کرد و گفت: سازمان رگولاتوری ایران باید برای هماهنگ سازی این گوشی با تجهیزات داخلی اقدام و سپس آن را برای ثبت در سامانه وزارت صنعت، معدن و تجارت ارسال کند تا آنگاه اقدام های لازم برای واردات قانونی صورت گیرد.

** ارسال نمونه گوشی جدید آیفون به سازمان رگولاتوری


رییس اتحادیه صنف دستگاه های مخابراتی، ارتباطی و لوازم جانبی شهرستان تهران از ارسال نمونه گوشی جدید آیفون به سازمان رگولاتوری خبر داد و گفت: انتظار می رود فرآیند صدور مجوز ۱۵ تا ۲۰ روز زمان ببرد.


کریمی خراسانی ادامه داد: پیش بینی می شود با واردات قانونی این گوشی، قیمت آن نیز از نزدیک به ۲۶ میلیون ریال آغاز شود و بسته با سایر امکانات افزایش یابد؛ در حالی که اکنون این گوشی در بازار ایران ۳۷ میلیون ریال قیمتگذاری شده است.


این فعال بازار تلفن همراه علاقه برخی به داشتن آخرین نوع گوشی تلفن همراه را یکی از عوامل افزایش قیمت آیفون جدید برشمرد و تاکید کرد واردات قانونی و فراوان در کاهش قیمت و متعادل سازی آن اثر می گذارد.


رییس اتحادیه صنف دستگاه های مخابراتی، ارتباطی و لوازم جانبی شهرستان تهران افزود: فراهم سازی زمینه واردات قانونی گوشی افزون بر کساد کردن بازار قاچاق، به سود مصرف کنندگان است و انتظار می رود دستگاه های مسوول هرچه زودتر در این زمینه اقدام کنند.


بررسی خبرنگار ایرنا نشان می دهد قیمتی که در آمریکا برای آیفون اس.ایی(SE) در نظر گرفته شده است از ۳۹۹ تا ۴۹۹ دلار در بیشترین حالت است؛ رقمی که با تبدیل به واحد پول کشور ۱۴ میلیون تا ۱۷ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال می شود.


چندی پیش «افشار فروتن» رییس انجمن فروشندگان سیمکارت، گوشی های موبایل و تجهیزات جانبی درباره گوشی های تازه آیفون اعلام کرد: از آنجا که این محصول در بازار به صورت گسترده توزیع نشده، قیمت آن بیش از ۳۰ میلیون ریال است.


به گفته این مسئول، حتی اگر هزینه هایی که به واسطه تعرفه های گمرکی، سود بازرگانی، مالیات بر ارزش افزوده و… را به قیمت اولیه این گوشی اضافه کنیم، باز قیمت آن به رقم کنونی نمی رسد اما با توجه به عرضه محدود این گوشی قیمت مشخصی برای آن تعیین نشده است.
به گزارش ایرنا، شرکت اپل برای افزایش مشتریان خود بویژه در بازارهای نوظهور و چین (بزرگ ترین بازار خریدار گوشی های هوشمند) از نسخه کوچک تر و ارزان تر (قیمت بازار جهانی) آیفون رونمایی کرده است./

» برچسب ها : , قیمت , گوشی , جدید , آیفون , واردات , غیررسمی , ۲۰درصد , گران , قیمت , گوشی , جدید , آیفون , واردات , غیررسمی , ۲۰درصد , گرانمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا