اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 26740 مورخ:[1395-06-26 15:04:01]
دستفروشان، روزبازارها و حذف سقف صنفی عمده ترین مشکلات اصناف بابلسر
اختصاصی/نائب رئیس دوم اتاق اصناف بابلسر مطرح کرد

دستفروشان، روزبازارها و حذف سقف صنفی عمده ترین مشکلات اصناف بابلسر

نائب رئیس اتاق اصناف بابلسر حذف قانون سقف صنفی را رایج ترین و اصلی ترین مشکل تمامی اتاق های اصناف استان اعلام و عنوان کرد:در حال حاضر به ازای هر 19 نفر یک واحد صنفی در بابلسر وجود دارد.

نعمت اله رکیده ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار مازند اصناف گفت: بابلسر دارای 38 اتحادیه صنفی و 6 هزار واحد صنفی است.

وی فعالیت گسترده  دستفروشان را یکی از بزرگترین معضلات اصناف و بازاریان بابلسر برشمرد و افزود: متاسفانه مسئولان شهری علیرغم پیگیری های مجدانه اصناف و ماده 55 قانون شهرداری تاکنون اقدامات قابل قبولی را صورت نداده اند.

نائب رئیس دوم اتاق اصناف بابلسر با بیان اینکه این شهرستان میدان میوه و تره بار و کشتارگاه صنعتی ندارد و اقلام مورد نیاز این واحدها، از بابل تهیه می شود؛ اظهار کرد: با توجه به توریستی بودن بابلسر ساخت میدان میوه و تره بار و کشتارگاه صنعتی یکی از مطالبات عمده اصناف این شهرستان است.

رکیده در ادامه ساخت مرکز نمایشگاهی در بابلسر را از مطالبات دیگر مردمی و اصناف این شهرستان عنوان و اذعان کرد: بابلسر در تمام فصول بویزه در 4 ماه از سال پذیرای تعداد قابل توجهی از مسافران و توریست های خارجی است که می توان از این فرصت برای تقویت بازار و نمایش ظرفیت ها، صنایع دستی، توانمندی ها و تولیدات بومی بهره برد.

وی ضمن اشاره به در دست اقدام بودن و پیگیری های اصناف برای ساخت شهرک صنفی مبل سازان و آلومینیوم کاران بابلسر خاطرنشان کرد: زمین ساخت این شهرک شناسایی و تعیین شده است و امیدواریم با حمایت مسئولان شهری و استانی و تخصیص تسهیلات به این بخش در آینده ای نزدیک شاهد آغاز ساخت این شهرک باشیم.

عضو هیئت مدیره اتاق اصناف بابلسر فعالیت روزبازارهای گوناگون در بابلسر را یکی از معضلات اصلی اصناف این شهرستان قلمداد و تصریح کرد: متاسفانه در این شهرستان روزبازارهای گوناگونی از جمله: دوشنبه بازار، سه شنبه بازار و پنجشنبه بازار فعالیت می کنند که باید بعداز ظهربازار ها در محلات را نیز به این بازار ها اضافه کنیم که موجب لطمات فراوانی به بازار بابلسر است.

رکیده حذف قانون سقف صنفی را رایج ترین و اصلی ترین مشکل تمامی اتاق های اصناف استان اعلام و عنوان کرد: نرم جهانی تعداد واحدهای صنفی به جمعیت، یک واحد صنفی به ازای هر 800 نفر است که این نرم در ایران یک واحد صنفی به ازای هر 25 نفر و در بابلسر یک واحد صنفی به ازای هر 19 نفر است.

نائب رئیس اتاق اصناف بابلسر در پایان با بیان اینکه حذف قانون سقف صنفی به صورت روزافزون به تعداد واحدهای صنفی بدون توجه به ظرفیت بازار می افزاید؛ متذکر شد: با حذف قانون سقف صنفی عملا قدرت اجرایی از اتحادیه های صنفی گرفته شد و باید در مقابل درخواست هر تعداد متقاضی، اقدام به صدور پروانه کسب کرد.

انتهای پیام/

» برچسب ها : , رکیده , اتاق اصناف , بابلسر , دستفروشان , روزبازار , سقف صنفی , رکیده , اتاق اصناف , بابلسر , دستفروشان , روزبازار , سقف صنفیمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا