اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 26712 مورخ:[1395-06-23 20:14:01]
استقبال گسترده مردم از نوشت افزار ایرانی در مرکز مازندران/افزایش 6 درصدی قیمت نوشت افزار
اختصاصی/ رئیس اتحادیه لوازم التحریر مرکز مازندران مطرح کرد

استقبال گسترده مردم از نوشت افزار ایرانی در مرکز مازندران/افزایش 6 درصدی قیمت نوشت افزار

رئیس اتحادیه لوازم التحریر مرکز مازندران از افزایش 6 درصدی نوشت افزار و کتاب در بازار سال جاری خبر داد.

سید عباس عمادی طاهری عصر امروز در  گفت‌وگو با خبرنگار مازند اصناف از افزایش 6 درصدی نوشت افزار و کتاب در بازار سال جاری خبر داد.

وی افزود: خوشبختانه در سال جاری شاهد استقبال گسترده مردم از نوشت افزارهای ایرانی هستیم.

رئیس اتحادیه لوازم التحریر مرکز مازندران با بیان اینکه در حال حاضر سهم نوشت افزار خارجی تنها 10 تا 15 درصد بازار ساری است؛ اظهار کرد: کیفیت و قیمت مناسب نوشت افزارهای ایرانی در سال جاری، انتخاب متفاوت مردم را بدنبال داشته است؛ بنحویکه خرید غالب مردم به سمت کالاهای ایرانی است.

عمادی طاهری در پاسخ به سوال خبرنگار ما در خصوص برگزاری نمایشگاه های موازی این فصل و تاثیر آن در بازار مرکز استان عنوان کرد: از 130 واحد صنفی فعال نوشت افزار در بازار ساری تنها 13 واحد صنفی در نمایشگاه فروش پاییزه حضور دارند که طبیعتا به بازار سایر واحدها اثراتی را بدنبال خواهد داشت.

وی ضمن اشاره به ظرفیت ثابت مشتریان بازار و حذف قانون حدود و سقف فاصله صنفی تصریح کرد: در حال حاضر نزدیک به 2 برابر ظرفیت بازار ساری، واحد صنفی نوشت افزار وجود دارد و این موضوع نیز لطماتی را به بازار خواهد زد.

رئیس اتحادیه لوازم التحریر ساری مشکل اصلی واحدهای این صنف را فعالیت بسیاری از ادارات، مدارس، شرکت های تعاونی، خوار و بار و لبنیات و افراد متفرقه در این فصل برشمرد و اذعان کرد: با توجه به رکود کامل بازار نوشت افزار از بهمن ماه تا اواسط تابستان، فعالیت این واحدها اجحاف در حق کسبه و بازاریان نوشت افزار است.

عمادی طاهری در پایان با بیان اینکه دست ما به لحاظ قانونی نسبت به اعتراض، جمع آوری و پلمپ واحدهایی از این قبیل بسته است؛ خاطرنشان کرد: تقاضای جدی ما از مسئولان شهری این است که به این نکته توجه داشته باشند که بازار نوشت افزار محدود به ماه های شهریور و مهر است و فعالیت واحدهای موازی و غیر صنفی در این رسته، خلاف قانون نظام صنفی و اجحاف در حق کسبه این صنف است.


انتهای پیام/


» برچسب ها : , استقبال , گسترده , مردم , نوشت افزار , ایرانی , مرکز , مازندران , افزایش , 6 درصدی , قیمت , لوازم التحریر , اصناف , استقبال , گسترده , مردم , نوشت افزار , ایرانی , مرکز , مازندران , افزایش , 6 درصدی , قیمت , لوازم التحریر , اصنافمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا