اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 26683 مورخ:[1395-06-19 16:06:01]
 هشدار جدی درباره خرید و فروش پوشاک در تلگرام/ پلیس فتا وارد می شود +سند

هشدار جدی درباره خرید و فروش پوشاک در تلگرام/ پلیس فتا وارد می شود +سند

در این نامه تاکید شده است هرگونه فعالیت صنفی و خرید و فروش محصولات به خرده فروشان یا مصرف کنندگان نهایی در فضای مجازی شامل وب، شبکه های اجتماعی چون تلگرام و واتس اپ و ... مستلزم اخذ نماد اعتماد است.

به گزارش مازند اصناف به نقل از صبحانه انلاین؛ بر اساس ماده 87 قانون نظام صنفی، افراد صنفی که در بازارهای مجازی فعالیت می‌کنند، ملزم به ارائه مدارک ‌مورد استفاده در آن بازار‌ها هستند اما این موضوع مهم به دلیل بی توجهی برخی کسبه و شرکت های فعال در بازار به درستی رعایت نمی شود.

یکی از الزامات مهمی که معمولا مورد توجه و رعایت فعالان برخی صنوف قرار نمی گیرد، موضوع داشتن "نماد اعتماد" از مرکز تجارت الکترونیک و اخذ پروانه فروشگاه مجازی از مراجع ذی صلاح است که موجب بروز مشکلات مختلفی در این حوزه بخصوص شرایط فروش محصولات قاچاق یا ناسازگار با عرف کشورمان شده است.

هشدار جدی درباره خرید و فروش پوشاک در «تلگرام»/ پلیس فتا وارد می شود +سند


بر این اساس، مرکز اصناف و بازرگانان ایران در نامه ای به روسای سازمان های صنعت، معدن و تجارت سراسر کشور که نسخه ای از آن به دست صبحانه رسیده، با اشاره به عرضه برخی محصولات بویژه پوشاک قاچاق و ناسازگار با ارزش های اسلامی و ملی از طریق شبکه های اجتماعی یا سایت های غیرمجاز، ضرورت توجه به ماده 87 قانون نظام صنفی و آیین نامه آنرا یادآور شده است.

همچنین در ادامه این نامه با تاکید بر اینکه هرگونه فعالیت صنفی و خرید و فروش محصولات به خرده فروشان یا مصرف کنندگان نهایی در فضای مجازی شامل وب، شبکه های اجتماعی چون تلگرام و واتس اپ و ... مستلزم اخذ نماد اعتماد است، از مسئولان مربوطه خواسته است با هماهنگی پلیس فتا با متخلفان برخورد کنند./

» برچسب ها : , هشدار , جدی , خرید , فروش , پوشاک , تلگرام , پلیس فتا , سند , هشدار , جدی , خرید , فروش , پوشاک , تلگرام , پلیس فتا , سندمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا