اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 26636 مورخ:[1395-06-17 13:51:01]
سقف صنفی بلای جان بازاریان گلوگاهی/تعطیلی 75 درصد از واحدهای صنعتی گلوگاه
اختصاصی/ مازند اصناف گزارش می دهد

سقف صنفی بلای جان بازاریان گلوگاهی/تعطیلی 75 درصد از واحدهای صنعتی گلوگاه

نزدیک به دو سال از اصلاحیه قانون نظام صنفی و حذف قانون رعایت الزام حدود صنفی می گذرد؛ این تصمیم که با هدف رقابت‌ واحدهای صنفی و ایجاد اشتغال اجرایی شده است، موجبات مشکلات فراوانی را برای متصدیان...

به گزارش خبرنگار مازند اصناف نزدیک به دو سال از اصلاحیه قانون نظام صنفی و حذف قانون رعایت الزام حدود صنفی می گذرد؛ این تصمیم که با هدف رقابت‌ واحدهای صنفی و ایجاد اشتغال اجرایی شده است، موجبات مشکلات فراوانی را برای متصدیان واحدهای صنفی به ویژه در شهرهای کوچک استان فراهم آورده است.

در حالیکه براساس ماده 55 قانون نظام صنفی مصوب سال 1382 افراد می‌بایست برای تاسیس واحد صنفی قانون سقف و حدود صنفی را رعایت کنند؛ اما در اصلاحیه قانون جدید نظام صنفی در شهریور سال 1393 این قانون حذف شد.

از دو سال قبل و برپایه این اصلاحیه،  افرادی که اقدام به ایجاد واحدهای صنفی از جمله توزیعی- خدماتی و تولیدی ـ خدمات فنی کنند، از نظر تعیین سقف و حدود صنفی محدودیتی نخواهند داشت و این موضوع صدمات جدی به واحدهای صنفی مستقر در شهرهای کوچک وارد  کرد.

گلوگاه نیز که در شرقی ترین شهرهای استان مازندران است، از جمله شهرهای کوچک و کم جمعیت استان است که اصناف و بازاریان آن، پس از اجرای این قانون، با مشکلات عدیده ای مواجه شده اند.

یاسر موازی بعد ازظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار مازند اصناف گفت: 10 اتحادیه صنفی با یک هزار و 700 واحد صنفی فعال در شهر کوچکی مثل گلوگاه مشغول فعالیت هستند که این تعداد در حال افزایش است.

وی افزود: در شهرهای کوچک رعایت حدود و سقف صنفی جوابگوی بازار و درآمدزایی فعالان این بخش نیست؛ چرا که جمعیت و مشتری تعداد ثابتی است، اما تعداد واحدهای صنفی به صورت فزاینده ای در حال افزایش است و این موضوع موجب رکود و کاهش درآمد مالی واحدهای صنفی خواهد شد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت گلوگاه ساخت کشتارگاه صنعتی و میدان میوه و تره بار  را از مطالبات جدی اصناف این شهرستان برشمرد و اظهار کرد: با رایزنی های انجام شده، امیدواریم در آینده ای نزدیک شاهد ساخت و افتتاح کشتارگاه در گلوگاه باشیم.

موازی در ادامه ضمن اشاره به افتتاح دو واحد تولیدی خمیر کاغذ و ذغال در هفته دولت تصریح کرد: شهرک صنعتی شهرستان گلوگاه دارای ظرفیت فعالیت 20 کارخانه است که در حال حاضر تنها 8 کارخانه آن ( معادل 25 درصد ظرفیت شهرک) مشغول فعالیت است.

وی خاطرنشان کرد: مهمترین مشکل اساسی این شهرک، عدم آماده سازی زیرساخت های لازم نظیر خط تلفن، آب، برق و... می باشد که علیرغم انتظار 8 ساله تولیدکنندگان و مالکان کارخانه های این شهرک هنوز مرتفع نشده است.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت گلوگاه در پایان ابراز امیدواری کرد با تعیین اعتبار و اعطای تسهیلات به واحدهای صنعتی این شهرستان در آینده ای نزدیک، شاهد رونق این واحدها باشیم.

انتهای پیام/
» برچسب ها : , سقف صنفی , حدود صنفی , بلای جان , بازاریان , گلوگاه , یاسر موازی , رئیس , اداره صنعت , تعطیلی , شهرک صنعتی , سقف صنفی , حدود صنفی , بلای جان , بازاریان , گلوگاه , یاسر موازی , رئیس , اداره صنعت , تعطیلی , شهرک صنعتیمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا