اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 2657 مورخ:[1392-01-09 20:07:01]
فرمانده ای که مثل یک سرباز زندگی کرد
رفتارهای عملی یک فرمانده؛

فرمانده ای که مثل یک سرباز زندگی کرد


امیر سرلشگر شهید مسعود منفرد نیاکی هرگز از آسایش فردی و امکانات رفاهی که معمولا برای یک فرمانده لشکر فراهم بود، استفاده نمی کرد.

به گزارش نجبا و به نقل از  بلاغ،یکی از پیشکسوتان جهاد و شهادت که همواره در خط مقدم در کنار سربازان تحت امرش حضور داشت،شهید سرلشگر مسعود منفرد نیاکی بود که وقتی شهید امیر سپهبد صیاد شیرازی به حضور حضرت امام خمینی(ره) رسیدند و در وصف شهید منفرد نیاکی گزارشی دادند ؛امام فرمودند: "این است اصل رجعت انسان به فطرتش"

شهید نیاکی هرگز به آسایش فردی و امکانات رفاهی که معمولا برای یک فرمانده لشکر فراهم بود استفاده نمی کرد و اعتقاد داشت باید در شرایط زندگی یک سرباز در خط بخوابم و زندگی کنم.

خاطره ای که میخوانید یکی از رفتارهای عملی این فرمانده رشید اسلام است.

روزی یک نامه مهم رمزی از قرارگاه رده بالاتر به لشکر ابلاغ شد .یادم می آید تیرماه بود و ساعت 3 بعدازظهر گرمای طاقت فرسا همه جای چزابه  را فرا گرفته بود و اگر به دشت مقابل نگاه می کردی امواج متحرک حرارت شن های تفتیده دیده می شد طوریکه هیچ تحرکی هم از دشمن دراین گرمای طاقت فرسا بر نمی خواست.

در چنین شرایطی نامه را برداشته و بطرف کانکس فرماندهی رفتم.باخودم می گفتم در مدتی که داخل کانکس فرماندهی می روم با توجه به اینکه آنجا کولر گازی دارد لحظاتی را از دست گرما فرار خواهم کرد و با این نیت تقه ای به درب کانکس زدم.

جوابی نیامد و با خودم گفتم شاید جناب نیاکی بخاطر خستگی دیشب که تا نزدیکی های صبح در منطقه بوده ،استراحت می کنند.

تصمیم گرفتم که به سنگر خود برگشته و ساعتی منتظر بمانم .ناگهان صدای جناب نیاکی در فضا پیچید که گفت:

سرکار سرهنگ محبی کاری داری؟

و وقتی دنبال صدا گشتم در عین ناباوری جناب نیاکی را دیدم که پتوئی در سایه کانکس انداخته و روی شن های داغ پرونده ها را مطالعه می کندالبته با همان عینک همیشگی با قاب سیاه رنگ و رو رفته و دسته شکسته..

با تعجب گفتم:جناب سرهنگ چرا اینجا نشسته اید؟ چرا داخل کانکس به پرونده ها رسیدگی نمی کنید؟

و ایشان صادقانه گفتند: من باید مثل سرباز در خط که حکم فرزندم را دارد زندگی کنم.

 

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا