اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 26502 مورخ:[1395-05-28 02:14:01]
حذف موضوع رسیدگی به وضعیت واحدهای تولیدی مازندران

حذف موضوع رسیدگی به وضعیت واحدهای تولیدی مازندران

در جلسه شورای گفت‎وگوی دولت و بخش خصوصی گزارش کار آخرین وضعیت واحدهای تولیدی فعال و غیرفعال استان از موضوع جلسه حذف شد.

به گزارش مازند اصناف و به نقل از فارس؛ جلسه شورای گفت‎وگوی دولت و بخش خصوصی همیشه محلی برای چانه‌زنی بخش خصوصی برای دریافت امتیازات و یا تسهیلات از دولت برای رونق به بخش تولید است.

طبق روال این جلسات، ابتدا مسائل و مشکلات از جانب دبیر جلسه که رئیس اتاق بازرگانی مازندران است، مطرح می‎شود.

 

جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی با حضور همه مسؤولان و مدیران کل استان برگزار می‎شود تا به‌ صورت مستقیم در این جلسات در صورت وجود راهکار قانونی مصوبه‌ای برای رفع مشکلات واحدهای تولیدی ارائه و استاندار مازندران با دستور به مدیران زیرمجموعه موارد لازم را به مدیران اعلام و در صورت نیاز موضوع از طریق مسؤولان ملی با هماهنگی استاندار پیگیری شود.

یکی از مباحثی که در استان مازندران از جلسه قبلی شورای گفت‎وگوی دولت و بخش خصوصی در استان مازندران مطرح و باعث ایجاد دل‎نگرانی در استان شده بود، بحث بررسی واحدهای فعال و غیرفعال در شهرک‌های صنعتی استان بود.

 

* نامناسب بودن وضعیت واحدهای تولیدی در استان

عبدالله مهاجر رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی مازندران در جلسه قبلی شورای گفت‎وگوی دولت و بخش خصوصی از نامناسب بودن وضعیت واحدهای تولیدی در استان گلایه کرده که این موضوع مورد انتقاد رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران قرار گرفته بود.

 

* طرح آمار دقیق واحدهای تولیدی فعال و غیرفعال مازندران

استاندار مازندران نیز نسبت به اظهارات مهاجر درباره مشکلات واحدهای تولیدی استان در جلسه قبلی نقد داشت و مقرر شده بود که آمار دقیق واحدهای تولیدی فعال و غیرفعال استان با همکاری اتاق بازرگانی مازندران، سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران، شرکت شهرک‌های صنعتی استان و معاون استاندار مازندران در امور اقتصادی احصاء و در این جلسه مطرح شود.

ظاهراً مسؤولان اتاق بازرگانی مازندران با همکاری این ارگان‌ها آخرین وضعیت واحدهای تولیدی فعال و غیرفعال استان را احصاء کرده و بنا بر روال معمول جلسات اتاق گفت‎وگو دولت و بخش خصوصی دبیر این جلسه معمولاً گزارش از وضعیت واحدهای تولیدی باید ارائه می‎کرد.

از طرفی براساس وعده جلسه قبلی نیز مقرر شده بود که بررسی‌های کارشناسانه در این جلسه توسط عبدالله مهاجر مطرح شود اما گزارش رئیس اتاق بازرگانی درباره وضعیت واحدهای تولیدی استان ارائه نشد.

مهاجر در حال ارائه گزارش درباره دیگر مسائل مربوط به جلسه بود که یادداشتی از سوی چند نفر از فعالان اقتصادی استان مبنی بر مشکل‌دار بودن وضعیت صنعت استان دریافت کرد که منجر به مطرح شدن این موضوع نیز از سوی وی شد.

وی خاطرنشان کرد: پرداخت تسهیلات در غالب ستاد تسهیل تنها یک مُسکن موقتی است تا بتواند مشکل برخی از واحدهای تولیدی استان را رفع کند.

از دیگر موارد مطرح شده در این جلسه بررسی وضعیت انبوه‌سازان مسکن استان و نیز بررسی وضعیت حمل و نقل کالا از استان به کشورهای همسایه با استفاده از ظرفیت ناوگان حمل و نقل مازندران بود./

 

 

» برچسب ها : , حذف , موضوع , رسیدگی , وضعیت , واحدهای , تولیدی , مازندران , حذف , موضوع , رسیدگی , وضعیت , واحدهای , تولیدی , مازندرانمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا