اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 26485 مورخ:[1395-05-24 12:03:01]
لزوم استفاد از افراد تحصیل‌کرده و خلاق برای رونق صنعت مازندران

لزوم استفاد از افراد تحصیل‌کرده و خلاق برای رونق صنعت مازندران

 

 

 

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه‌شمالی در مجلس شورای اسلامی گفت: نگاه‌مان این است که از افراد تحصیل‌کرده و خلاق برای حفظ ستون‌های صنعت استفاده کنیم تا بتوانیم صنعت استان مازندران را رونق‌ بخشیم.

 

 

 

 


به گزارش مازند اصناف عبدالله رضیان نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه‌شمالی در مجلس شورای اسلامی به همراه مسؤولان شهری از شرکت پولاد ماشین کاسپین شهرستان سیمرغ بازدید به‌عمل آورد و در جریان فعالیت‌های این شرکت قرار گرفت.

وی ضمن اعلام حمایت از این نوع بنگاه‌های کوچک اقتصادی از انجام برنامه‌ریزی‌های لازم برای حضور استاندار از این شرکت خبر داد و تأکید کرد: این نوع فعالیت‌ها باید گسترش پیدا کند.

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه‌شمالی در مجلس شورای اسلامی در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: وقتی به دم درب این شرکت رسیدم فکر نمی‌کردم با چنین مجموعه‌ای روبه‌رو شوم و بسیار خوشحالم که در حوزه ما این‌چنین مجموعه‌ای وجود دارد.

وی ادامه داد: اگر چه این شرکت فضای محدود و کوچکی را دارد اما از نظر فنی شرایط قابل‌ تحسینی را ایجاد کرده است.

 

* تلاش همه مسؤولان کشور کارآفرینی و حل معضل اشتغال در جامعه است

رضیان با اشاره به اینکه این فضا قابلیت گسترش و توسعه را به‌ویژه در شرایط حاضر و سال اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل را دارد، تصریح کرد: تلاش همه مسؤولان کشور کارآفرینی و حل معضل اشتغال در جامعه است.

وی افزود: ظرفیت‌های بسیار خوبی وجود دارد که می‌توانیم از این ظرفیت‌ها استفاده و کمک کنیم این مکان توسعه پیدا کند و این شرایط برای مردم عزیز سیمرغ و خود شهرستان که از فضاهای صنعتی محروم هستند باید فراهم شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از فعالیت‌هایی که امروزه می‌تواند باعث رفع رکود شود حمایت از واحدهای کوچک و ایجاد ظرفیت برای اشتغال است، اظهار کرد: نگاه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تقویت این واحدها و حمایت مالی دولت از طریق بانک‌ها است که می‌تواند زودتر به این واحدها کمک و فضای بهتری را ایجاد کند.

وی ادامه داد: درصورتی‌که با شرایط زیان یا ورشکستگی روبه‌رو شویم با آسیب‌های جدی مواجه نمی‌شویم.

 

*واحدهای کوچک می‌توانند در تولید کشور نقش خوبی را ایفا کنند

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه‌شمالی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه واحدهای کوچک می‌توانند در تولید کشور نقش خوبی را ایفا و هم می‌توانند جوانان در این زمینه مشغول به کار شوند، بیان کرد: امروز مشکل اصلی کشور جوان‌های تحصیل‌کرده هستند که باید از آنها حمایت شود و این جوانان باید از این مکان‌ها شروع کنند همچنین نگاه مجلس، کمیسیون صنعت و معدن و وزارت صنایع حمایت از این مجموعه‌ها است تا در این فضا رکود به جامعه کمک شود.

این مسؤول خاطرنشان کرد: استان مازندران از نظر رتبه صنعتی در رتبه خوبی قرار ندارد و در حوزه انتخابیه هم به جهت آسیب‌هایی که بنگاه‌های اقتصادی ازجمله نساجی واردشده در شرایط خوبی قرار نگرفته است همچنین در شهرک‌های صنعتی حدود 80 درصد واحدهای صنعتی با رکود و تعطیلی مواجه هستند.

 

*یکی از علت‌های رکود و تعطیلی واحدهای صنعتی نداشتن تخصص برخی افراد بوده است

رضیان با بیان اینکه بنابراین است با سرمایه در گردشی که دولت در حال حاضر تسهیلاتی را در نظر گرفته تا از این واحدها حمایت شود، تأکید کرد: ظرفیت‌های موجود باید فعال شود و در جهت گسترش صنعت گام بردارد.

وی افزود: خیلی از افرادی که وارد صنعت شده‌اند به‌دلیل نداشتن تخصص و توان فنی نتوانستند خوب عمل کنند که یکی از علت‌های رکود و تعطیلی واحدهای صنعتی این مورد است که افراد با سنخیت و تخصص خود وارد این کار نشدند و نتوانستند خوب عمل کنند.

 

* از افراد تحصیل‌کرده و خلاق در جهت حفظ ستون‌های صنعت استفاده کنیم

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: نگاه‌مان این است که از افراد تحصیل‌کرده و خلاق در جهت حفظ ستون‌های صنعت استفاده کنیم تا بتوانیم صنعت استان را رونق‌ بخشیم.

 نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه‌شمالی در مجلس شورای اسلامی در حاشیه این بازدید در گفت‌وگوی تلفنی با بهادر مولایی و سید احمد محمدی جویای حال این دو ورزشکار شد و قول پیگیری وضعیت و رسیدن به‌حق واقعی این دو ورزشکار را داد.

 

فارس

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا