اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 26445 مورخ:[1395-05-17 08:52:01]
توزیع برنج خارجی در مازندران قاچاق بوده و پیگرد قانونی دارد

توزیع برنج خارجی در مازندران قاچاق بوده و پیگرد قانونی دارد

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی گفت: توزیع برنج خارجی در مازندران قاچاق محسوب شده و باید به شدت با متخلفان برخورد شود.

به گزارش مازند اصناف علی نجفی‌ خوشرودی عصر امروز در جمع کشاورزان روستای کمانگر بخش لاله‌آباد و روستای خراسان محله بابل با اشاره به اهمیت کشاورزی و تولید غذا در جهان اظهار کرد: حمایت از کشاورزان و تولید کنندگان محصولات داخلی از اولویت کار نمایندگان است.

وی پس از شنیدن درد دل‎ها و نقطه نظرات کشاورزان حاضر، به مواردی از جمله پیگیری مساله اخذ مالیات بر ارزش افزوده از کارخانه‎های شالیکوبی اشاره کرد و افزود: بحث واردات بی‌رویه برنج‌های خارجی از مشکلات عمده کشاورزان است.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی سهمیه‌بندی و عدم تامین سوخت کافی، مشکلات بیمه‌ای و عدم ساماندهی شاغلان در این حرفه را از دیگر مسائل ضروری برشمرد و تصریح کرد: با توجه به قیمت‌گذاری دولت و عدم خرید تضمینی برنج از تولیدکنندگان که کاهش قیمت برنج در بازار را به همراه داشته است را در دستور کار خود قرار داده و طی ارتباط تلفنی با استاندار، فرماندار ویژه شهرستان و معاون وزیر کشاورزی، خواستار پیگیری این مسائل بطور جدی و با فوریت شدیم.

نجفی خاطرنشان کرد: در نتیجه این تماس، مقرر شد تیم‌های گشتی و بازرسی دلالان و عاملان قاچاق برنج خارجی را شناسایی و از ورود برنج‌های خارجی به استان جلوگیری کنند.

وی هدف از این دیدار را شنیدن مسائل و مشکلات کشاورزان عنوان کرد و یادآور شد: بنده کشاورزاده هستم و مسائل و مشکلات کشاورزان را به‌خوبی درک می‌کنم.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی بابل با تاکید بر لزوم پاسخگویی کمیسیون کشاورزی مجلس و وزارت جهاد کشاورزی درباره مشکلات مطروحه گفت: کشاورزی جزو شغل‌های دشوار و مهمی است که باید از طرف دولت به‌طور ویژه‌ای حمایت شود.

 

فارس

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا