اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 2630 مورخ:[1392-01-02 15:05:01]
فرمان آماده باش رهبر معظم انقلاب برای خلق حماسه ای جدید
یادداشت تحلیلی/بیست و چهارمین آزمون ملت ایران کلید خورد

فرمان آماده باش رهبر معظم انقلاب برای خلق حماسه ای جدید

 

رهبر معظم انقلاب در ‍‍‍‍‍ پیام نوروزی خود،سال ۹۲ را «سال حماسه سیاسی و اقتصادی» نامگذاری فرمودند.

یه گزارش نجبا و به نقل از  بلاغ-نگاهی اجمالی به روند نامگذاری سالهای ۷۲ تا ۹۲ گویای این حقیقت است که تعیین  عنوان هر سال توسط معظم له  از یک سو حاصل یک رصد مدبرانه از اوضاع بین المللی و از سوئی دیگر مولود یک آسیب شناسی عمیق از کالبد کشور می باشد که در حقیقت در طی این ۲۴ سال منجر به طراحی یک آزمون بزرگ برای سنجش پایبندی عملی مردم و مسئولین نسبت به آرمانهای اصیل انقلاب گردیده است.

این نامگذاری ها نه تنها به خودی خود دارای مفاهیمی ارزنده بوده و برای هر سال یک نقشه راه جامع به شمار می رود،در کنار هم به نحوی قرار می گیرند که همچون قطعات یک پازل ِسازنده ایرانی آباد ،آزاد و مقتدر خواهند بود.

با این نگاه جامعه ایرانی با هدایت رهبر فرزانه خود هر سال در مسیر رفع نقاط ضعف خود گام های بلندتری برداشته و دامنه کوه اقتدار را با سرعت بیشتری به سمت قله افتخار طی خواهد نمود.شتاب حرکت ملت ایران در این راه به نحوی توسط مقام معظم رهبری تنظیم شده که هیچ مانعی همچون تحریم و تهدید و نظایر آن نمی تواند در آن خللی ایجاد کند.

تجارب سالهای اخیر  نشان داده چنانچه مردم و مسوولین عزم خود را در طی نمودن این راه جزم کرده و از موج سازی رسانه ای و ابزارهای تبلیغاتی دشمن هراس به دل راه ندهند ،چنان آینده روشنی در انتظار کشور خواهد بود که حتی تصور آن در ذهن کینه توزان و توطه چینان نخواهد گنجید.

بارزترین نمونه از مسیر ترسیم شده توسط مقام معظم رهبری را میتوان در نامگذاری سال گذشته تحت عنوان سال تولید ملی حمایت از کار و سرمایه ایرانی دید که گام نهادن در آن همچون پاشیدن  آب سردی روی آتش،فتنه انگیزی های بدخواهان انقلاب  را بی اثر نمود.

جوزف نای که از او بعنوان نظریه پرداز جنگ نرم و توری قدرت هوشمند یاد میشود در آخرین اثر خود با نام آینده قدرت صراحتا بر ناکامی سیاست های اتخاذ شده توسط آمریکا در قبال ایران اذعان نموده است.تحلیل جوزف نای گویای این است که آمریکا برای پیشبرد رویاروی خود با جمهوری اسلامی ایران جنگ نرم را با کشورمان در پیش گرفته و از اهرم فشار اقتصادی استفاده خواهد کرد.

اکنون که سال ۹۱ به اتمام رسیده دوست و دشمن معترفند جهت گیری نظام سلطه برای مقابله با پیشرفت های ملت ایران سمت و سوی اقتصادی گرفته و در این شرایط هیچ سیاستی همانند تقویت تولید ملی و حمایت از سرمایه داخلی یعنی شعار سال نمی توانست کشور را به سلامت به سرمنزل مقصود هدایت کرده و دشمن را ناکام بگذارد.

ملت قهرمان ایران در استمرار موفقیت های قبلی و برای افزایش شتاب حرکت بسوی قلل افتخار در سال ۹۲ نیز همچون گذشته باید رویکردی حماسی داشته و با جامه عمل پوشاندن به منویات رهبر معظم انقلاب ، برگ زرین دیگری بر کتاب افتخارات خود بیفزاید.

از یک بعد در ابتدای سال جاری یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و چهارمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستاها در کشور برگزار خواهد شد که هم از حیث درصد مشارکت ملی و هم به لحاظ بصیرت در انتخاب رییس جمهور بعنوان بالاترین مقام اجرایی کشور حائز اهمیتی انکار ناپذیر است.

شرط اساسی و مهم برای ادامه این مسیر ،انتخاب بصیرانه رییس جمهوری است که با درک صحیح نسبت به شرایط داخلی و خارجی،لباس خدمت خالصانه بر تن کرده و به دور از شائبه ها و گرایش های دست و پا گیر تنها و تنها منافع کشور و تحقق خواست رهبری را مد نظر قرار داده و ظرفیت های نظام را به امور بیهوده مشغول نسازد.

 

به بیان دیگر اکنون که به تعبیرشورای روابط خارجی آمریکا ،جهان در انتظار سخنرانی نوروزی رهبر معظم انقلاب بوده و کلام ایشان نه تنها ایران ، بلکه جهان را تحت تاثیر قرار خواهد داد ،ضرورت انتخاب رئیس جمهوری که مکمل این اقتدار بوده و به منویات رهبری جامه عمل بپوشاند ،بیش از پیش احساس می شود.

از بعد دیگر حرکتی که در سال گذشته در حمایت از تولید و سرمایه ایرانی آغاز شد در واقع حماسه ای از جنس اقتصادی بود که نباید تنها به یک سال محدود شود.رفع وابستگی کشورمان  به نظام سلطه کفه های ترازو را در معادلات جهانی به نفع جمهوری اسلامی ایران سنگین تر نموده و تحریم ها و تهدیدها را بیش از پیش بی اثر خواهد نمود.بدین ترتیب نهالی  که در سال گذشته کاشته شد  در سال جاری باید به بار نشسته تا کام ولی نعمتان انقلاب یعنی مردم همیشه در صحنه و وفادار از چشیدن طعم آن شیرین گردد.

از این رو آنچه  خواسته های  رهبر معظم انقلاب در مورد  مشارکت سیاسی گسترده در فرآیندهای مشارکتی و استمرار مسیر پیشرفت اقتصادی کشور را به پیوند می دهد خلق یک حماسه از سوی ملت ایران است.حماسه ای که از یک سو ترکیب قوه مجریه را شکل داده و از سویی دیگرِ عزم ها را برای ادامه حرکت جهادی اقتصادی جزم تر نماید.

در تحقق شعار سال آنچه بیش از همه کارگشاست عنصر بصیرت است.در سایه بصیرت است که خلق حماسه سیاسی و اقتصادی بر اقتدار سیاسی و اقتصادی کشور خواهد افزود و جمهوری اسلامی ایران را با گام های استوارتر و شتابی افزون ترِ به افق های بلند ترسیم شده رهنمون خواهد ساخت.

بی تردید دشمنان انقلاب که ناباورانه شکست یکایک طرح های خود در مقابله با ملت قهرمان ایران را به چشم دیده ا اند بیکار نخواهند نشست و از همه توان خود در داخل و خارج  برای فتنه انگیزی بهره خواهند برد.چراغ راه برای گذر از این توطئه ها ،بصیرت است که همواره در شرایط غبار آلود  جامعه را بدون کوچکترین انحراف به سرمنزل مقصود هدایت خواهد کرد.

هر چند رهبر معظم انقلاب به سیاق سالهای گذشته در سخنرانی خود در جمع زوار حرم رضوی شاخصه ها و الزامات خلق این حماسه را تبیین فرموده و نقشه راه سال ۹۲ را ترسیم خواهند نمود اما بر اصحاب  رسانه و تریبون فرض است که شعار امسال را یک فرمان آماده باش برای خود تلقی نموه و بر اساس سرفصل های تعیین شده توسط رهبر فرزانه انقلاب جامعه را برای تحقق حماسه ای بی بدیل هادی و راهنما باشند.

 

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا