اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 26288 مورخ:[1395-05-03 16:07:01]
رکود  طلا در بازار ایران /اجرای نادرست قانون مالیات بر ارزش افزوده
اختصاصی/ عضو هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر ساری مطرح کرد

رکود طلا در بازار ایران /اجرای نادرست قانون مالیات بر ارزش افزوده

عضو هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر مرکز مازندران علت ممنوعیت واردات  طلا را بوجود آمدن بازار رقابتی در داخل دانست؛ و تصریح کرد: متاسفانه برخی در داخل با وارد کردن دستگاه از خارج و تبدیل شمش به طلای زینتی، آن را با قیمتی بالاتر از مشابه خارجی می فروشند.

محمدرضا نصیری در  گفت‌وگو با خبرنگار مازند اصناف گفت: ثبات قیمت دلار در روزهای اخیر سبب نوسانات کم در قیمت فلز طلا شده است.

وی با بیان اینکه با آغاز به کار بورس جهانی در اواسط هفته شاهد افزایش قیمت طلا هستیم؛ افزود: در صورت اجرا شدن خروج انگلیس از اتحادیه اروپا و کاهش نرخ سود در بانک های جهانی شاهد صعود دو برابری قیمت طلا خواهیم بود.

عضو هیات مدیره طلا و جواهر مرکز مازندران عنوان کرد: درگذشته به علت کمی و کیفی بودن طلای خارجی، واردات صورت می گرفت ولی در سال های اخیر واردات طلا به جز شمش قاچاق محسوب می شود و مصنوعات طلای کشورمان به ترکیه و هند صادر می شود.

نصیری علت ممنوعیت واردات این کالا را بوجود آمدن بازار رقابتی در داخل دانست؛ و تصریح کرد: متاسفانه برخی با وارد کردن دستگاه از خارج و تبدیل شمش به طلای زینتی، آن را با قیمتی بالاتر از مشابه خارجی می فروشند.

عضو هیات مدیره طلا و جواهر ساری اظهار کرد: طلا، مسکن و خودرو سه عرصه مهم سرمایه گذاری در داخل است ولی با رکود مواجه است و حتی بعد برجام هم اتفاق قابل توجهی نیفتاد.

نصیری در ادامه خاطرنشان کرد: قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوب مجلس شورای اسلامی به درستی اجرا نمی شود و از سال 89 سهم 3 درصدی دولت و اداره دارایی به 9 درصد افزایش یافت و سهم فروشنده 7 در صد شد و این به ضرر خریدار است چرا که با خرید و فروش طلا در سال دو بار مالیات بر ارزش افزوده پرداخت می کند که این مغایر با قانون است.

عضو هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر ساری قیمت طلا و سکه در بازار را به شرح ذیل اعلام کرد:

 

عنوان
قیمت
طلا آب شده
111 هزار تومان
سکه تمام
1 میلیون و 80 هزار تومان
نیم سکه
535 هزار تومان
ربع سکه
275 هزار تومان
سکه یک گرمی
190 هزار تومان


انتهای پیام/

» برچسب ها : , رکود , طلا , مالیات , ارزش افزوده , اجرای , نادرست , رکود , طلا , مالیات , ارزش افزوده , اجرای , نادرستمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا