اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 26282 مورخ:[1395-05-02 22:06:01]
 نرخ تورم سالانه شهری در تیرماه ۹ درصد شد/ تورم نقطه‌ای تیرماه ۶.۵ درصد

نرخ تورم سالانه شهری در تیرماه ۹ درصد شد/ تورم نقطه‌ای تیرماه ۶.۵ درصد

مرکز آمار ایران اعلام کرد نرخ تورم سالانه شهری با نیم درصد کاهش ۹ درصد شد و نرخ تورم نقطه ای تیرماه ۶.۵ درصد شد.

به گزارش مازند اصناف گزارش شاخص قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوارهای شهری کشور کشور در تیر ماه سال ۱۳۹۵ منتشر شد.

بر اساس این گزارش، شاخص کل (بر مبنای ۱۰۰=۱۳۹۰) در تیر ماه سال ۱۳۹۵ عدد ۲۲۷.۸ را نشان می‌دهد که نسبت به ماه قبل ۱.۶ درصد افزایش دارد. افزایش شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) ۶.۵ درصد  است که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل (۶.۱) افزایش نشان می دهد. درصد تغییرات شاخص کل (نرخ تورم شهری) در ۱۲ منتهی به تیر ماه سال ۹۵ نسبت به دوره مشابه سال قبل ۹.۰ درصد است که نسبت به همین اطلاع در خرداد ماه ۱۳۹۵ (۹.۵) کاهش یافته است.

 شاخص گروه عمده »خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات»‌در این ماه به رقم ۲۶۷.۰ رسید که نسبت به ماه قبل ۲.۶ درصد افزایش داشته است. شاخص گروه اصلی «خوراکی‌ها» در ماه مورد بررسی به عدد ۲۶۴.۴ رسید که نسبت به ماه قبل ۲.۸ درصد افزایش داشته است. شاخص گروه اصلی «خوراکی‌ها»‌ نسبت به ماه مشابه سال قبل ۵.۸ درصد افزایش نشان می‌دهد و نرخ تورم دوازده ماهه این گروه ۶.۹ درصد است. شاخص گروه عمده «خوراکی‌ها،‌آشامیدنی‌ها و دخانیات»‌ نسبت به ماه مشابه سال قبل ۶.۱ درصد افزایش نشان می‌دهد و درصد تغییرات این گروه در دوازده ماه منتهی به تیر ماه ۱۳۹۵ نسبت به دوره مشابه سال قبل ۶.۹ درصد است که نسبت به همین اطلاع در خرداد ماهم  ۱۳۹۵(۷.۵) کاهش داشته است.

 شاخص گروه عمده «کالاهای غیرخوراکی و خدمات»‌ در تیر ماه ۱۳۹۵ به رقم ۲۱۴.۴ رسید که نسبت به ماه قبل ۱.۲ درصد افزایش داشت . میزان افزایش شاخص گروه عمده «کالاهای غیرخوارکی و خدمات» نسبت به ماه مشابه سال قبل ۶.۷ درصد بود و نرخ تورم دوازده ماه منتهی به تیر ماه ۱۳۹۵ نسبت به دوره مشابه سال قبل این گروه ۹.۹ درصد است که نسبت به تورم ۱۲ ماهه منتهی به خرداد ماه ۱۳۹۵ (۱۰.۴) کاهش دارد.

 

مرکز آمار ایران

» برچسب ها : , نرخ , تورم , سالانه , شهری , تیر , ۹ , درصد , نرخ , تورم , سالانه , شهری , تیر , ۹ , درصدمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا