اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 26202 مورخ:[1395-04-25 19:36:01]
کارخانه زغال‌شویی البرز مرکزی هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد

کارخانه زغال‌شویی البرز مرکزی هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد

فرماندار شهرستان سوادکوه گفت: زغال‌شویی البرز مرکزی تا هفته دولت امسال افتتاح می‌شود و معادن «گلیران» و «کرد‌آباد» نیز در آینده نزدیک به بهره‌برداری می‌رسند.

به گزارش مازند اصناف عبدالجواد توحیدی‌مقدم امشب در جمع خبرنگاران سوادکوه با اشاره به اینکه اهل تعامل با رسانه‌ها هستم، گفت: همه خبرنگاران برای ما یکسان هستند و آنها باید با هم‌پوشانی اطلاعات و دید‌گاه‌های خود در مسیر تقویت خبرنگاران برنامه‌ریزی کنند.

*دیدگاه مسؤولان رونق البرز مرکزی است

وی با بیان اینکه حفظ وضع موجود و بهبود زمان‌بندی‌شده وضعیت معادن البرز مرکزی در اولویت فعالیت‌های ما برای البرز مرکزی قرار دارد، افزود: زغال‌شویی البرز مرکزی تا هفته دولت امسال افتتاح می‌شود و معادن «گلیران» و «کرد‌آباد» نیز در آینده نزدیک به بهره‌برداری می‌رسند و اراده ملی، استانی، شهرستانی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی بر رونق البرز مرکزی است.

فرماندار شهرستان سوادکوه در پاسخ به سؤال خبرگزاری فارس درباره آخرین وضعیت کک‌سازی البرز مرکزی با اشاره به پیگیری‌های مختلف آن، خاطر‌نشان کرد: تا نتیجه زیست‌محیطی البرز مرکزی اعلام نشود، نمی‌توانم در این‌باره اظهار نظر کنم.

توحیدی‌مقدم از ورود ویژه به موضوع سنگ‌شکن‌های سوادکوه خبر داد و با اشاره به زلال شدن آب رودخانه تالار و برخورد قطعی با تخلف در واحد‌های شن و ماسه، اظهار کرد: 2 مورد تعطیلی موقت معادن حاشیه رودخانه تالار داشتیم که پس از اصلاح تخلفات و تعهد بر اجرای قانون به کار خود ادامه می‌دهد.

رئیس شورای اداری شهرستان سوادکوه، توسعه گردشگری را سر‌آمد توسعه سوادکوه ارزیابی کرد و افزود: اسکان 33 هزار نفر در یکی از شب‌های تعطیلات عید فطر که معادل دو سوم جمعیت سوادکوه بود، بیانگر توانمندی‌های بخش گردش‌گری در سوادکوه است.

* رونق گردشگری سوادکوه به گفتمان عمومی مردم تبدیل شود


وی با بیان اینکه همه امکانات شهرستان سوادکوه برای ترافیک سنگین تعطیلات عید فطر آماده بودند و ماندگاری جمعیت و ایجاد زمینه‌های دست‌یابی به آن از مهم‌ترین اهداف برگزاری همایش توسعه شهرستان سوادکوه در نیمه نخست شهریور‌ماه امسال است، بیان کرد: شناسایی و معرفی ظرفیت‌های شهرستان و بیان نیازمندی‌های آن و دعوت از سرمایه‌گذاران از مهم‌ترین اهداف برگزاری همایش توسعه سوادکوه با محوریت گردشگری است و رونق گردشگری سوادکوه باید به گفتمان عمومی مردم تبدیل شود.

فرماندار سوادکوه از قول مساعد استاندار مازندران برای احداث تصفیه‌خانه آب دراسله خبر داد و اظهار کرد: تصفیه خانه درا سله سوادکوه برای آب شرب شهر‌های پل‌سفید، زیراب و شیر‌گاه و برخی از روستا‌های مسیر است که با بودجه فرا‌منطقه‌ای تامین می‌شود.

* کارخانجات شهرک صنعتی سوادکوه، راه‌اندازی، احیا یا تعیین‌تکلیف می‌شوند

توحیدی‌مقدم از بررسی تفکیکی پرونده‌های شرکت‌ها و کارخانجات شهرک صنعتی سوادکوه خبر داد و گفت: شرکت‌ها و کارخانجات شهرک صنعتی سوادکوه، راه‌اندازی، احیا یا تعیین‌ تکلیف می‌شوند.

وی با بیان اینکه بخش عمده‌ای از مدیران ادارات و نهاد‌های سوادکوه با ما همراه هستند و به برخی از مدیران تذکرات لازم داده شد، افزود: برخی از مدیران در حال بازنشستگی هستند و مدیران جایگزین باید نیرو‌های توانمند باشند و در شهرستان نیرو‌پروری نشد.

* تغییر 5 مدیر شهرستان سوادکوه

این مسؤول از تغییر پنج مدیر شهرستان سوادکوه خبر داد و با بیان اینکه نظرات نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مدیران کل هم برای تغییر مدیران لحاظ می‌شود، خاطر‌نشان کرد: تغییر مدیران در شهریور‌ماه انجام می‌شود تا اجحافی برای مدیران در تعیین مدارس تحصیلی فرزندان ایجاد نشود و احتمال تغییر مدیران تا روز قبل از انتخابات هم وجود دارد.

فرماندار سوادکوه با اشاره به اینکه محور سوادکوه، طرحی ملی است و استاندار، نمایندگان مجلس و فرمانداری سوادکوه در حد توان خود در اجرایی‌شدن آن تلاش کردند، بیان کرد: با تزریق 50 میلیارد تومان به پیمانکاران شاهد فعال شدن کارگاه‌های مستقر در محور سوادکوه می‌شویم و اتفاقات خوبی تا پایان سال برای چهار نقطه گلوگاهی محور سوادکوه در منطقه تونل، سرخ‌کلا، پل‌ پل‌سفید و جوارم به وجود می‌آید و پیگیری مداومی برای اجرایی شدن آن توسط استاندار، فرماندار و نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای اجرایی شدن محور سوادکوه انجام شد.

* کمپین بیل و کلنگ برای محور سوادکوه

فرماندار سوادکوه در پاسخ به سؤال خبرنگار خبرگزاری فارس درباره کمپین بیل و کلنگ برای محور سوادکوه با اشاره به اینکه این موضوع در گروه‌های مجازی، موافق و مخالف دارد و همگان باید در مسیر قانونی اقدام کنیم، گفت: کمپین و تحت فشار قرار دادن قانون برای دست‌یابی به اهداف، اقدام هنرمندانه‌ای نیست و تذکرات لازم هم داده شد و با هر‌گونه اقدام غیر‌قانونی برخورد می‌کنیم و متشنج شدن فضا را نمی‌پذیریم.

 

فارس

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا