اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 26141 مورخ:[1395-04-21 21:02:01]
ضرورت بازنگری در قانون نظام صنفی رایانه‌ای کشور
عضو هیأت رئیسه مجلس خواستار شد

ضرورت بازنگری در قانون نظام صنفی رایانه‌ای کشور

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی خواستار بازنگری در قانون نظام صنفی رایانه‌ای کشور شد و گفت: قانون نظام صنفی رایانه‌ای در سال 79 در مجلس شورای اسلامی تصویب شده است.

به گزارش مازند اصناف به نقل از روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای مازندران، علی‌اصغر یوسف‌نژاد در جلسه هیأت‌مدیره سازمان نظام صنفی رایانه‌ای مازندران به موضوع جایگاه و اهمیت فناوری اطلاعات در کسب و کار و فعالیت‌های روزمره اشاره کرد و گفت: دستیابی به فناوری اطلاعات و ارتباطات الکترونیکی سبب تحول و تحقق سریع و آسان توسعه اجتماعی، سیاسی و تبادل اطلاعات مهم و حیاتی می‌شود.

وی با اشاره به توسعه روزافزون فناوری اطلاعات، اظهار کرد: فناوری اطلاعات و کاربردهای آن هر روز در کشور آثار خود را نمایان می‌سازد.

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی افزود: با توجه به اجرای اصل 44 قانون اساسی، قانون نظام صنفی رایانه که جزء مصوبات مجلس است باید مورد بازنگری قرار گیرد.

این مسؤول پیشنهاد داد با توجه به اینکه قانون نظام صنفی رایانه‌ای در سال 79 در مجلس شورای اسلامی تصویب شده لزوم بازنگری در این قانون و آیین نامه‌های اجرایی آن وجود دارد و قول مساعدت و همکاری برای تدوین قانون مربوط به نظام صنفی رایانه‌ای را داد.

یوسف‌نژاد ادامه داد: با توجه به اینکه برنامه ششم توسعه دولت که از برنامه‌های مهم کشور بوده و در حال برنامه‌ریزی و تدوین است برای تدوین احکام مربوط به نظام صنفی رایانه‌ای مساعدت و همکاری لازم صورت می‌گیرد.

وی خواستار تعامل مجمع نمایندگان استان با سازمان نظام صنفی رایانه‌ای مازندران شده تا بدین طریق جایگاه این سازمان بیش از پیش ارتقاء یافته و اعضای متخصص این صنف به جایگاه واقعی خود برسند.

*سازمان نظام صنفی رایانه‌ای بزرگ‌ترین متولی حوزه فناوری اطلاعات


عباس رمدانی نیز بیان کرد: سازمان نظام صنفی رایانه‌ای به‌عنوان نماینده بخش خصوصی تنها نقطه تعامل با دولت بوده و بزرگ‌ترین متولی حوزه فناوری اطلاعات در بخش خصوصی است.

وی تصریح کرد: سازمان نظام صنفی رایانه‌ای مازندران در راستای پیاده‌سازی اهداف نظام گام برداشته و امیدوار است با نظارت دقیق بر حسن انجام خدمات ارائه شده، تنظیم روابط بین فعالان این بخش به دفاع از حقوق اجتماعی و ارتقاء دانش فنی فعالان دست یابد.

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای مازندران به ظرفیت‌های بالای این سازمان در کشور به‌عنوان متولی حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات اشاره کرد و گفت: لازم است بازنگری و تدوین در قانون سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور صورت گیرد.

انتهای پیام/

» برچسب ها : , یوسف نژاد , رمدانی , ضرورت , بازنگری , قانون , نظام صنفی , رایانه‌ای , کشور , یوسف نژاد , رمدانی , ضرورت , بازنگری , قانون , نظام صنفی , رایانه‌ای , کشورمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا