اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 26029 مورخ:[1395-04-13 15:42:01]
 شکر باز هم گران شد

شکر باز هم گران شد

عضو هیئت مدیره اتحادیه بنکداران مواد غذایی با بیان اینکه قیمت هر کیلوگرم شکر در چند روز گذشته با افزایش مجدد روبرو بوده است گفت: نرخ این محصول در بنکداری‌ها به ۳۰۷۰ تومان رسیده است و شرایط دریافت این محصول در بنکداری‌ها با محدودیت‌ روبرو است.   

به گزارش مازند اصناف؛ علی حسنی اظهار کرد: روند افزایش قیمت شکر در بازار مصرف کماکان ادامه دارد و نرخ این محصول در سطح بنکداری به قیمت ۳۰۷۰ تومان در هر کیلو رسیده است و نرخ این محصول در بازار مصرف تا ۱۲ درصد می‌تواند افزایش پیدا کند.

وی درباره دلایل این افزایش قیمت نیز افزود: با توجه به  اینکه در خصوص قیمت شکر ارگانهای مختلفی از جمله  وزارت جهاد کشاورزی، وزارت صنعت، معدن و تجارت و بورس کالا تاثیرگذار هستند قیمت این محصول نوسانات زیادی پیدا کرده است همچنین به نظر می‌رسد که ذخایر استراتژیک شکر کاهش یافته است.

عضو هیئت مدیره بنکداران مواد غذایی گفت: براساس استعلامی که از شرکت بازرگانی دولتی ایران صورت گرفته محموله‌های بزرگ شکر در حال ورود به کشور است که این امر می‌تواند باعث کاهش قیمت دوباره این محصول شود.

وی تصریح کرد: در حال حاضر برای دریافت شکر براساس نرخ مصوب و  حواله‌های دریافتی از شرکت بازرگانی دولتی ایران با محدودیت‌ حجم و زمانی روبرو هستیم.

حسنی درباره قیمت روغن نیز گفت: برخلاف مواردی که در خصوص افزایش قیمت روغن مطرح می‌شود این محصول افزایش قیمتی در سطح بنکداری از عید تا امروز نداشته  و به قیمت روی محصول به فروش می‌رسد.


منبع: تسنیم

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا