اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 25985 مورخ:[1395-04-09 16:49:01]
فضای عمومی صنعت رو به بهبود است/ کمبود نقدینگی ،مهمترین مشکل واحدهای تولیدی است

فضای عمومی صنعت رو به بهبود است/ کمبود نقدینگی ،مهمترین مشکل واحدهای تولیدی است

وزیر صنعت،‌معدن و تجارت با بیان اینکه فضای عمومی صنعت رو به بهبود است، تاکید کرد: امروز شرایط بخش صنعت خیلی بهتر از قبل است صنعت کشور در سال های گذشته با مشکلات متعددی از جمله تورم و رکود مواجه بود که خوشبختانه بخشی از این مشکلات امروز با سیاست گذاری های دولت مرتفع شده است.

به گزارش مازند اصناف؛ «محمدرضا نعمت زاده » در حاشیه بازدید از چند واحد تولیدی شهرک صنعتی پرند و در  نشست با مدیران واحدهای صنعتی و تولیدی شهرستان رباط کریم که در حضور  معاون اول رئیس جمهوری،‌استاندار تهران،‌ و برخی مسئولان  استانی ومحلی برگزار شد،‌ با اشاره به نقش موثر این بازدیدها تصریح کرد:‌ ضرورت انجام این بازدیدها آن است که علاوه بر آشنایی هر چه بیشتر با روند اقدامات و فعالیتهای واحدهای تولیدی می توان با مسائل و مشکلات آنها از نزدیک آشنا شد و در جهت رفع کمبودها و نارسایی ها بیشتر تلاش کرد.

وی با بیان اینکه در بازدید انجام شده ، شاهد توانمندیهای خوب واحدهای صنعتی در عرصه تولید و صادرات بوده ایم افزود: خوشبختانه در  بخش صنعت،‌معدن و تجارت کشور ظرفیتهاو پتانسیل های مناسبی وجود دارد که با حمایت لازم  باید فضای کشور را به سمت و سوی فضای تولید بیش از پیش سوق داد.

به گفته مهندس نعمت زاده ؛‌ درست است که واحدهای تولیدی با مشکلاتی همراه هستند که ضرورت هموار سازی آنها و حمایت بیشتر را می طلبد اما خود واحدهای تولیدی و تجاری نیز باید از گذشته بیشتر تلاش کنند و در کنار ما کمک کنند.

وی در ادامه با اشاره به ویژگیهای شهرک صنعتی پرند خاطرنشان کرد: باید مشکلات زیرساختی  وشهرداری  هرچه سریع تر مرتفع شوند و از مسئولان می خواهیم در این رابطه اقدامات لازم را انجام دهند ضمن اینکه بادی قوانین و مقررات شهرکهای صنعتی دولتی براین شهرک نیز اجرا شود.

نعمت زاده با بیان اینکه کمتر از ۲درصد آب کشور در  بخش صنعت  صرف می شود خطاب به دکتر جهانگیری  اظهار کرد:   مصرف خانوار و بخش کشاورزی از جمله  اولویتها محسوب  می شوند اما ما تقاضا داریم تا ۳درصد آب کشور را به بخش صنعت اختصاص دهید .

وی ادامه داد: یکی از مشکلات این شهرک صنعتی نیز به همین موضوع برمی گردد که از مسئولان می خواهیم تا همیاریهای لازم را دراین خصوص مبذول دارند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر ضرورت هدایت منابع مالی و تسهیلات به سمت صنعت و تولید گفت: فضای عمومی صنعت کشور رو به بهبود است  اما در عین حال از  سازمان امور مالیاتی کشور ،‌سازمان تامین اجتماعی و  سیستم بانکی می خواهیم تا در جهت حمایت بیشتر از واحدهای تولیدی و صنعتی کمک کنند.

نعمت زاده ،‌ کمبود نقدینگی را از مهمترین مشکلات واحدهای تولیدی دانست و گفت: باید تلاش کنیم  تا سهم منابع مالی و تسهیلات  بانکی را به سمت صنعت و تولید هدایت کنیم چرا که به اشتغال زایی و بهبود تولید می انجامد و دراین راستا از بانک مرکزی میخواهیم تا تا بیش از گذشته به کمک این بخش  از اقتصاد کشور بیاید.

 

شاتا

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا