اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 25958 مورخ:[1395-04-08 00:14:01]
ضرر ۱۲۰ میلیارد تومانی صنعت طیور در مازندران/ قیمت مرغ گران نیست
نایب رئیس اتاق بازرگانی مازندران:

ضرر ۱۲۰ میلیارد تومانی صنعت طیور در مازندران/ قیمت مرغ گران نیست

نایب رئیس اتاق بازرگانی مازندران گفت: سال گذشته صنعت طیور در کشور هزار میلیارد تومان ضرر داشته که ۱۲ درصد آن سهم مازندران بوده است.

به گزارش مازند اصناف؛ امیر میران آملی در جلسه بررسی وضعیت مرغ در اتاق بازرگانی، با اشاره به دغدغه های مرغداران، اظهار کرد: قیمت تمام شده هر کیلوگرم مرغ ۶۵ هزار ریال است و قیمت بازار ۷۵ هزار ریال است.

میران با بیان اینکه صنعت باید سود معقولانه خود را داشته باشد، خاطرنشان کرد: دولت نباید سیاست چکشی در برابر تولیدکنندگان داشته باشد و با حمایت از آنها قیمت تمام شده را کاهش دهد نه سود تولیدکنندگان.

وی دخالت های نا مناسب دولت را علت ور شکستی بسیاری از واحد های تولیدی طیور دانست و گفت: وقتی می خواهیم تجارت جهانی در این صنعت داشته باشیم باید قیمت مرغ از دوی میز دولت برداشته شود.

میران با اشاره به قیمت مرغ در بازار، تصریح کرد: قیمت مرغ در بازار واقعی است و گران نیست.

وی در تشریح آمار صنعت طیور در استان، گفت: ۵۰۰ واحد غیر مجاز در کنار دو هزار و ۳۰۰ واحد مجاز مرغداری مشغول به تولیدند که ضرر آنها متوجه تولیدکنندگان است.

میران با اشاره به توان بازار صادراتی، خاطرنشان کرد: مصرف کشورهای همسایه ما دو میلیون تن است که سهم ایران از این بازار با توان تولیدی چهار میلیون تن تنها یک درصد است.

وی با اشاره به شعار سال، گفت: ۵۰۰ هزار شغل در صنعت طیور است که اگر سیاست‌های چکشی دولت ادامه پیدا کند این مشاغل تهدید می‌شود و این مغایر با اشتغال‌زایی و اقتصاد مقاومتی است.

میران در پایان گفت: تولیدکنندگان خرد بابد با تجمیع و ایجاد هلدینگ و بازرگانی تأثیرگذار و با حمایت اتاق بازرگانی به دنبال بازارهای خارجی باشند.

مهر مازندران

» برچسب ها : , ضرر , صنعت , طیور , مازندران , گرانی , مرغ , اتاق بازرگانی , ضرر , صنعت , طیور , مازندران , گرانی , مرغ , اتاق بازرگانیمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا