اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 25956 مورخ:[1395-04-08 00:08:01]
 واردات کالاهای مشابه دغدغه تولیدکنندگان مازندران است
دبیر کانون کارفرمایان مازندران:

واردات کالاهای مشابه دغدغه تولیدکنندگان مازندران است

دبیر کانون کارفرمایان مازندران، یکی از دغدغه‌های تولیدکنندگان استان را واردات کالایی اعلام کرد که مشابه آن در کشور تولید می‌شود.

به گزارش مازند اصناف؛ امیر خاکزادیان در نشست بررسی راهکاری رفع مشکل واحدهای تولیدی در استان مازندران  اظهار کرد: رفع مشکلات واحدهای تولیدی اگرچه در محافل از سوی  برخی مدیران دولتی بزرگنمایی شده است ولی رفع این مشکلات و موانع فقط به‌صورت ایجاد قوانین جهادی امکان‌پذیر است.

وی اضافه کرد: برای رفع این موانع و اینکه چگونه واحدهای تولیدی استان با کمترین فشار به دولت و بانک از مشکلات پیش‌آمده خارج شوند، تصریح کرد: در بخش خصوصی راهکاری تهیه‌شده است که مورد موافقت بیشتر مسئولان استانی و نیز تشکل‌های متولی تولید مانند اتاق بازرگانی و دبیر شورای گفتگو، خانه صنعت، معدن و تجارت استان و نیز کانون کارفرمایان استان و کشور  قرار گرفت.

دبیر کانون کارفرمایان صنایع مازندران اضافه کرد: برای رفع مشکلات واقعی تولیدکنندگان، نیاز است که تولیدکنندگان واقعی از میان افرادی که بنام تولید ایجاد مشکل کردند به‌خوبی شناسایی و جدا شوند.

وی اضافه کرد: برای شناسایی تولیدکنندگان واقعی نیازمند تشکیل کارگروهی متشکل از دست‌اندرکاران بخش‌های اجرایی، ناظران قضائی و تشکل‌های کارآفرینی هستیم.

خاکزادیان یادآور شد: در طرح تهیه‌شده بخش خصوصی، برای ایجاد رونق پویا در اقتصاد، فعالان این بخش مشکلی در بازپرداخت وام ندارند ولی انتظار است که بانک‌ها در راستای حمایت از تولید  دست از دریافت مطالباتی که خارج از قرارداد اولیه به تولید تحمل کردند بردارند.

وی اضافه کرد: بسیاری از واحدهای تولیدی استان برای تأمین سرمایه در گردش با مشکلات مالی مواجه هستند، ستاد تسهیل با ریاست خود استاندار نیز هیچ گشایشی در امور تولید نداشته است.

دبیر کانون کارفرمایان صنایع استان مازندران یادآور شد: برای پرداخت تسهیلات و سرمایه در گردش، روش‌های عملی بدون زیان به بانک‌ها در راهکار تعریف‌شده که انتظار می‌رود بانک‌ها برای ضمانت برگشت سرمایه، توجیه مالی خود طرح را با کارشناسی‌های رسمی، به‌عنوان وثیقه و ضمانت بازگشت سرمایه بپذیرند که رقم سود تسهیلاتی آن مشابه قرارداد اصلی بوده و زمان بازپرداخت آن به همراه دوره تنفس و بازمان تقسیط همگام می‌شود.

خاکزادیان با اعلام اینکه در حال حاضر بسیاری از واحدهای تولیدی کارآزموده و باسابقه باحالتی جنگنده آماده ورود به بازار کمک به دولت وقت و اقتصاد کشور هستند، افزود:  مشکلات جدی نقدینگی و پرداخت بدهی‌های وام، تنها مشکل این افراد و بخش خصوصی نیست.

وی  ادامه داد: در حال حاضر دغدغه فعالان تولیدی استان  و کشور واردات بی‌رویه و نیز تعاملی اقتصادی که تنها منجر به واردات کالا به کشور شده است نیز از دغدغه‌های فعالان این بخش است.

دبیر کانون کارفرمایان مازندران، خاطرنشان کرد: بسیاری از بانک‌ها  وثایق اضافی از تولیدکنندگان دریافت کردند که این موضوع نیز باعث نگرانی فعالان این بخش شد.

وی خاطرنشان کرد: برای کاهش دغدغه‌های تولیدکنندگان یکی از راهکارهای که برای حمایت از تولید نیاز به توجه به آن هست، عودت دادن وثایق اضافه‌ای که بانک‌ها از تولیدکنندگان دریافت کردن هست.

وی یادآور شد: واردات کالا دلایل مختلفی دارد انتظار است که متولیان و دست‌اندرکاران درباره چرایی واردات کالا توضیحات دهند و مردم نیز به‌عنوان افرادی که نگران وضعیت کار و تولید در کشور هستند این موضوع را به‌عنوان مطالبه خویش قرار دهند.

دبیر کانون کارفرمایان مازندران در پایان گفت: راهکاری حمایت از تولید در استان تهیه و قرار است در اختیار قوای سه‌گانه کشور قرار گیرد.  

مهر مازندران

» برچسب ها : , واردات , کالاهای , مشابه , دغدغه , تولیدکنندگان , مازندران , واردات , کالاهای , مشابه , دغدغه , تولیدکنندگان , مازندرانمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا