اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 2585 مورخ:[1391-12-26 10:47:01]
سید احمد خمینی، مومن‌ترین رجال سیاسی و مذهبی به اصل و جایگاه ولایت فقیه بود
عسگراولادی:

سید احمد خمینی، مومن‌ترین رجال سیاسی و مذهبی به اصل و جایگاه ولایت فقیه بود

دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت: پس از رحلت امام(ره) از شخصیت‌های مورد قبول امت اسلام که در ترویج و تبلیغ مقام معظم رهبری حتی یک لحظه را فروگذار نکرد، مرحوم حجت‌الاسلام و المسلمین سید احمد خمینی بود.

به گزارش نجبا، به نقل از خبرگزاری فارس حبیب‌الله عسگراولادی رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری با تکریم یاد همسر امام خمینی(ره) و سید مصطفی خمینی اظهارداشت: سید احمد خمینی، مومن ترین رجال سیاسی و مذهبی به اصل و جایگاه ولایت فقیه بود.

وی افزود: پس از رحلت امام(ره) از شخصیت‌های مورد قبول امت اسلام که در ترویج و تبلیغ مقام معظم رهبری حتی یک لحظه را فروگذار نکرد، مرحوم حجت‌الاسلام و المسلمین سید احمد خمینی بود؛ او رهبری معظم انقلاب را عمود خیمه اسلام می‌دانست و کسانی که به ایشان بی‌مهری می‌کردند را بر نمی‌تابید.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با اشاره به نقش و شخصیت مرحوم حجت الاسلام و المسلمین سید احمد خمینی تصریح کرد: او حلقه وصل یاران انقلاب از همه نوع سلایق و علایق بود و در انتقال اخبار و تحولات نهضت به امام (ره) راستگو، امانت دار و حافظ مسیر امام(ره) بود.

وی با تاکید بر اینکه باید از حریم و حرمت بیت مکرم امام خمینی(ره) صیانت و حمایت کنیم گفت: بیت مکرم مرحوم سید احمد خمینی همان مسیر پدر را مومنانه طی می کنند و در دفاع از حریم انقلاب،امام و رهبری صادق هستند.

عسگر اولادی با اشاره به شخصیت حجت الاسلام سید حسن خمینی اظهارداشت: در راس بیت مکرم مرحوم سید احمد خمینی، سید حسن آقا مورد احترام مقام معظم رهبری و مردم هستند و اکنون ایشان در حوزه علمیه قم یکی از امیدهای آینده سپهر فقاهت شیعه و در جایگاه تولیت آستان مقدس امام خمینی(ره) پاسدار صدیق آرمان‌ها و اندیشه های تابناک امام(ره) به ویژه اصل ولایت فقیه هستند.

وی افزود: اینجانب به روح پاک و مقدس امام خمینی(ره) و فرزند بزرگوارشان مرحوم سید احمد خمینی(ره) درود می فرستم و علو درجات ایشان را از خداوند بزرگ مسالت دارم.

رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری با اشاره به سالروز ملی شدن صنعت نفت گفت: نهضت ملی شدن صنعت نفت در تاریخ ایران یک نقطه عطف است. پیروزی ملت ایران بر اراده قدرتهای جهانی ستودنی است. اگر رهبران نهضت ملی به مرجعیت و روحانیت ارج می نهادند، جلوی بازگشت استبداد و استعمار خارجی را می‌توانستند بگیرند.

وی ادامه داد: مرحوم سید احمد آقا با تجربه‌ای که از نهضت ملی شدن صنعت نفت داشتند در تحکیم جایگاه مرجعیت و روحانیت تلاش‌های گرانسنگی کردند. عزم ایشان در تحکیم پایه‌های ولایت فقیه به همین نگرش عمیق ایشان بر می‌گشت.

عسگر اولادی در پایان با ذکر خاطره‌ای از سید احمد خمینی خاطر نشان کرد: یک وقتی پس از رحلت حضرت امام(ره) به دیدار سید احمد خمینی به اتفاق شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی و شورای کمیته امداد امام خمینی رفتیم، بنده در آنجا قبل از سخنان ایشان بحثی داشتم و فراموش کردم از مقام معظم رهبری یادی کنم. وقتی نوبت بیانات ایشان شد، تذکر دادند که چرا یادی از مقام معظم رهبری نکردید و فرمودند من همان ارادتی که به امام داشتم به مقام معظم رهبری هم دارم و این آموزه را هم از امام(ره) دارم.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا