اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 25835 مورخ:[1395-03-29 16:14:01]
فروش چند باب از مغازه‌های پاساژ ماهان تنکابن توسط شهرداری
رئیس شورای اسلامی شهر تنکابن خبر داد

فروش چند باب از مغازه‌های پاساژ ماهان تنکابن توسط شهرداری

رئیس شورای اسلامی شهر تنکابن طی گفت‌وگویی خبر فروش چندین باب از مغازه‌های واقع در طبقه سوم پاساژ ماهان توسط شهرداری را تأیید کرد.

به گزارش مازند اصناف؛ به نقل از تنکابن24، رئیس شورای اسلامی شهر تنکابن طی گفت‌وگویی خبر فروش چندین باب از مغازه‌های واقع در طبقه سوم پاساژ ماهان توسط شهرداری را تأیید و اظهار کرد: حدود ۱۰ سال پیش و با آغاز به‌کار مجتمع تجاری ماهان در مرکز شهر تنکابن، توافقنامه‌ای بین شهرداری و سازندگان این مجتمع که از سرمایه‌گذاران این شهر محسوب می‌شوند، منعقد شد.

تقی پزشکی واگذاری طبقه سوم پاساژ ماهان به همراه تمامی مغازه‌های این طبقه و همچنین قطعه زمینی به مساحت ۸۰۰ مترمربع واقع در کوچه شهید مروتی به‌عنوان پارکینگ مجتمع از سوی سازندگان مجتمع تجاری به شهرداری تنکابن را از مفاد مندرج در این توافقنامه ذکر کرد و افزود: در بخش دیگری از این توافقنامه تأکید شده در صورت عدم پرداخت به‌موقع هزینه اجاره و همچنین عدم راه‌اندازی واحدهای صنفی واقع در طبقه سوم پاساژ در طی دو سال بعد از تاریخ عقد قرارداد از سوی شهرداری، سازندگان مجتمع می‌توانند با اقامه دعوی در مراجع قضایی و اخذ حکم از سوی دادستان شهرستان، نسبت به بازپس‌گیری واحدهای صنفی اقدام کنند.

وی ضمن قدردانی از سعه‌صدر و حسن همکاری سرمایه‌گذاران و سازندگان مجتمع تجاری ماهان، تصریح کرد: درحالی‌که شهرداری تنکابن طی ۱۰ سال پس از عقد توافقنامه، به تعهدات خود در قبال پرداخت اجاره و راه‌اندازی واحدهای صنفی در این مرکز تجاری عمل نکرد، به همین دلیل سازندگان آن از حق قانونی خود نسبت به بازپس‌گیری املاک شهرداری استفاده کردند.

رئیس شورای اسلامی شهر تنکابن بابیان اینکه در سال‌های اخیر، آگهی مناقصه جهت واگذاری واحدهای تجاری شهرداری واقع در طبقه سوم پاساژ ماهان طی چند مرحله از طریق نصب پارچه‌نویس و درج در روزنامه‌های کثیرالانتشار به اطلاع عموم رسیده است، خاطرنشان کرد: به دلیل عدم‌تمایل شهروندان نسبت به مشارکت در امر راه‌اندازی واحدهای تجاری ماهان و با احتمال به سرریز شدن کاسه صبر و تحمل سازندگان این مرکز تجاری، شهرداری و شورای شهر تنکابن نسبت به فروش این بخش از املاک خود اقدام کرد.

این مسئول با اشاره به اینکه طبق قانون هنگام فروش سرقفلی واحدهای صنفی، حق اولویت با مالکین آن‌هاست، ادامه داد: با نظر سه تن از کارشناسان و برآورد ارزش واحدهای تجاری واقع در طبقه سوم پاساژ ماهان، درنهایت این بخش از مستغلات شهرداری تنکابن به ارزش 930 میلیون تومان به سازندگان این مرکز تجاری واگذار شد.

 

انتهای پیام/

» برچسب ها : , فروش , باب , مغازه‌های , پاساژ , ماهان , تنکابن , شهرداری , فروش , باب , مغازه‌های , پاساژ , ماهان , تنکابن , شهرداریمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا