اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 25823 مورخ:[1395-03-28 14:40:01]
مرغ ۷۰۰ تومان گران شد

مرغ ۷۰۰ تومان گران شد

دبیر اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی گفت: قیمت مرغ در روز گذشته به یکباره ۷۰۰ تومان افزایش یافت و به رغم ۷۴۰۰ تومان رسید که امروز نیز این شرایط ادامه دارد.

به گزارش مازند اصناف؛ مهدی یوسف‌خانی اظهار کرد: قیمت هر کیلوگرم مرغ در روز گذشته به ۷۴۰۰ تومان رسید که این رقم در روز چهارشنبه ۷۰۰ تومان ارزانتر بود.

وی با اشاره به دلایل افزایش قیمت ناگهانی مرغ در بازار مصرف گفت: با توجه به ضرر و زیانی که مرغداران در طی ماه‌های گذشته داشتند میزان جوجه‌ریزی را در اردیبهشت‌ کاهش دادند تا با کاهش عرضه این محصول به بازار بخشی از ضرر و زیان خود را جبران کنند.

رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی ادامه داد: مرغداران براساس وضعیت رکودی در سالهای گذشته در اواسط ماه رمضان مواجه می‌شدند در سالجاری هنگام جوجه‌ریزی ۳۰ تا ۴۰ درصد از تولید را کاهش دادند.

یوسف‌خانی تصریح کرد: در این شرایط مرغداران نیز کمی از شرایط موجود سوءاستفاده می‌کنند و از میزان عرضه محصولات خود به بازار کاسته‌اند تا قیمت این محصول افزایش بیشتری یابد.

وی اظهار داشت: تولید مرغ در کشور ما با وجود اینکه از حجم بالایی برخودرار است نظم و نظام مناسبی ندارد به طوری که مرغداران در ۱۰ ماهه سال مجبور به فروش محصول خود به نرخی کمتر از قیمت واقعی و تمام شده هستند و تا فرصتی به دست می‌آورند مانند فردی که زخمی باشد قیمت‌ها را بالا می‌برند.

دبیر اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی یادآور شد: مرغداران تنها در ۲۰ درصد ۳۶۵ روز سال می‌توانند از فروش خود سودی به دست آورند که در این مواقع مردم با قیمت‌های بالای مرغ در بازار مواجه می‌شوند اما در نهایت باید اذعان داشت که برنده نهایی در این ارتباط (مردم) هستند.

یوسف‌خانی گفت: نرخ هر کیلوگرم مرغ در میدان بهمن و کشتارگاه ۶ هزار و ۹۰۰ تومان ، تحویل درب مغازه ۷ هزار تومان، نرخ فروش آن برای مصرف کننده ۷ هزار  و ۴۰۰ تومان و نرخ مرغ زنده ۴ هزار و ۹۰۰ تومان است.

وی در پایان در خصوص نرخ مصوب هر کیلوگرم مرغ گفت: نرخ مصوب هر کیلوگرم مرغ زنده ۴ هزار و ۱۰۰ تا ۴ هزار و ۲۰۰ تومان است که براین اساس نرخ هر کیلوگرم مرغ در کشتارگاه باید ۶ هزار تومان و برای مصرف کننده ۶۵۰۰ تومان باشد.

 

تسنیم

» برچسب ها : , مرغ , ۷۰۰ , تومان , گران , شد , مرغ , ۷۰۰ , تومان , گران , شدمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا