اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 25813 مورخ:[1395-03-27 13:33:01]
تصمیم دولت برای کالاهای ممنوعه وارداتی

تصمیم دولت برای کالاهای ممنوعه وارداتی

براساس تصمیم دولت، واردات کالاهایی که پیش از ممنوعیت واردات، ثبت سفارش شده‌اند، فقط از طریق ارجاع متقاضی به سازمان توسعه تجارت امکان‌پذیر است.   

به گزارش مازند اصناف؛ دولت به تازگی تصمیم جدیدی در خصوص ترخیص کالاهای ممنوعه وارداتی که پیش از ممنوع شدن ثبت سفارش شده باشند، صادر کرده است. براساس اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت، ممنوعیت کالا با توجه به درخواست دستگاه‌های متولی و غالبا در راستای حمایت از تولید داخلی اعمال می‌شود اما همواره تلاش می‌شود که حقوق افرادی که پیش از اعلام ممنوعیت واردات این کالاها، اقدام به ثبت سفارش کرده‌اند، حفظ شود.

از آنجا که ثبت سفارش قبل از ممنوعیت واردات کالا طبق ماده ۱۱ آیین‌نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات با رعایت شرایط مندرج در آن، جزو حقوق مکتسب متقاضی محسوب می‌شود، بر اساس ابلاغ سازمان توسعه تجارت مقرر شده مکانیزم بررسی و تایید ثبت سفارش فقط از طریق مراجعه متقاضیان به دفتر مقررات صادرات و واردات صورت گیرد.

بر همین اساس از این پس متقاضیان واردات این نوع کالاها باید پس از مراجعه به دفتر مقررات صادرات و واردات، با ارایه درخواست کتبی و تکمیل فرم کارتکس در این خصوص اقدام کنند.

سازمان توسعه تجارت از سازمان صنعت، معدن و تجارت استان‌ها خواسته با امعان نظر، از تمدید و تایید درخواست‌های واصله برای ثبت سفارش کالاهای ممنوعه بدون رویت کارتکس تایید شده توسط دفتره مربوطه در سازمان، جددا خودداری کنند.


منبع: مهر

» برچسب ها : , تصمیم , دولت , کالاهای , ممنوعه , وارداتی , تصمیم , دولت , کالاهای , ممنوعه , وارداتیمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا