اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 25802 مورخ:[1395-03-26 16:18:01]
نرخ بیکاری ۱۱.۸ درصد شد

نرخ بیکاری ۱۱.۸ درصد شد

بررسی های مرکز آمار نشان می دهد که نرخ بیکاری در زمستان سال گذشته به ۱۱.۸ درصد رسیده است.

به گزارش مازند اصناف؛ بررسی های مرکز آمار حکایت از آن دارد که رخ بیکاری در فصل زمستان سال ۱۳۹۴ به ۱۱.۸ درصد رسیده که نسبت به زمستان سال قبل(سال ۱۳۹۳) ۰.۳ درصد افزایش یافته است.

در فصل زمستان نرخ بیکاری جمعیت ۱۰ ساله و بیشتر در کل کشور ۱۱.۸ درصد بوده که این شاخص در بین مردان ۱۰.۲ درصد و در بین زنان ۱۹.۷ درصد محاسبه شده است.

همچنین  نرخ بیکاری در نقاط شهری بیشتر از نقاط روستایی چرا که نرخ بیکاری در نقاط شهری ۱۲.۶ درصد و در نقاط روستایی ۹.۶ درصد بوده است. اگر جمعیت فعال ۱۵ ساله و بیشتر در نظر گرفته شود، نرخ بیکاری ۱۱.۸ درصد به دست می‌آید.

مستندات مرکز آمار بیانگر آن است که نرخ مشارکت اقتصادی در جمعیت ۱۰ ساله و بیشتر در کل کشور ۳۷.۷ درصد بوده است.این شاخص در بین مردان ۶۲.۶ درصد و در بین زنان ۱۲.۸ درصد محاسبه شده است.

همچنین نتایج نشان می‌دهد درصد جمعیت فعال ۱۰ ساله و بیشتر در نقاط روستایی بیشتر از نقاط شهری است به‌طوری که نرخ مشارکت اقتصادی در نقاط روستایی ۳۸.۷ درصد و در نقاط شهری ۳۷.۳ درصد بوده است.

نرخ مشارکت اقتصادی برای جمعیت ۱۵ ساله و بیشتر در کل کشور ۴۱.۲ درصد به دست آمده است. این میزان در بین مردان ۶۸.۸ درصد و در بین زنان ۱۴ درصد بوده است. نرخ مشارکت اقتصادی کل کشور برای جمعیت ۱۵ سال به بالا در نقاط شهری نیز ۴۰.۶ درصد و در نقاط روستایی ۴۳.۱ درصد به دست آمده است.


منبع: تسنیم

» برچسب ها : , نرخ , بیکاری , ۱۱.۸ , درصد , شد , نرخ , بیکاری , ۱۱.۸ , درصد , شدمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا