اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 25744 مورخ:[1395-03-22 17:58:01]
سقف مالیاتی اصناف امسال افزایش نمی‌یابد/ صدور تنها ۱۷ درصد برگ قطعی مالیاتی سال ۹۳

سقف مالیاتی اصناف امسال افزایش نمی‌یابد/ صدور تنها ۱۷ درصد برگ قطعی مالیاتی سال ۹۳

رئیس اتاق اصناف ایران، گفت: با رئیس سازمان امور مالیاتی به توافق رسیده‌ایم که امسال هیچگونه افزایش مالیاتی برای اصناف لحاظ نشود، چرا که هنوز مفاصا حساب مالیاتی سال ۹۳ برای بسیاری صادر نشده و تنها ۱۷ درصد مؤدیان مالیاتی توانسته‌اند برگه قطعی دریافت کنند.

به گزارش مازند اصناف؛ علی فاضلی در مورد آخرین وضعیت پرداخت مالیات‌های اصناف که از سال گذشته همواره مورد بحث و جدل بین سازمان امور مالیاتی و اصناف بوده است،‌خاطرنشان کرد: تنها حدود ۴ درصد از مجموع پرداخت مالیات کشور بر عهده اصناف است که متأسفانه طی این سال‌ها عدم شفافیت مالیاتی بزرگترین مشکل بوده است.

وی از نهایی شدن طرح جامع مالیاتی کشور و تصویب آن خبر داد و گفت: اگر این طرح به طور کامل و جامع اجرا شود، عدالت مالیاتی برقرار خواهد شد و نفوذ عناصر فیزیکی و برخورد سلیقه‌ای ممیزان مالیاتی را کم می‌کند.

رئیس اتاق اصناف ایران از توافق با سازمان امور مالیاتی برای مالیات سال جدید خبر داد و گفت: به یک جمع‌بندی رسیده‌ایم که به هیچ گونه افزایش مالیاتی لحاظ نشود،اما مشکل ما در مفاصا حساب  مالیاتی سال‌های قبل است چرا که هنوز مفاصای مالیات سال ۹۳ را موفق نشده‌ایم دست مردم بدهیم و دلیل اصلی آن اعمال سلیقه برخی ممیزان مالیاتی است.

فاضلی به این نکته اشاره کرد که اگر بخواهیم تهران را که مرکز بیشترین حجم پرداخت مالیات است در نظر بگیریم سال گذشته در نقاط مرکزی پایتخت که بیشترین حجم مالیات را می‌پردازند تنها ۱۷ درصد توانسته‌اند مفاصا حساب مالیاتی دریافت کنند و این موضوع به ضرر دولت است.

 

اصناف ایران

» برچسب ها : , سقف , مالیاتی , اصناف , امسال , افزایش , نمی‌یابد , سقف , مالیاتی , اصناف , امسال , افزایش , نمی‌یابدمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا