اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 25730 مورخ:[1395-03-21 15:42:01]
کیفیت پایین کالای تولید زنگ خطری برای صنعت لوازم خانگی

کیفیت پایین کالای تولید زنگ خطری برای صنعت لوازم خانگی

رئیس اتحادیه لوازم خانگی، علت همگام نشدن کالاهای داخلی با مشابه خارجی را نبود دانش و تکنولوژی کافی در کشور دانست.

به گزارش مازند اصناف؛ محمد طحان‌پور، رئیس اتحادیه لوازم خانگی، گفت: کیفیت کالاهای تولید داخلی در بخش لوازم خانگی طی سه سال اخیر به صورت چشمگیری افزایش داشته است اما هنوز برای صادرات با کالاهای هم نام و مشابه فاصله زیادی دارند.

کیفیت پایین کالای تولید زنگ خطری برای صنعت لوازم خانگی

 وی علت همگام نشدن کالاهای داخلی با مشابه خارجی را نبود دانش و تکنولوژی کافی در کشور دانست و افزود: در لوازمی مانند اجاق گاز، لباسشویی دوقلو، آبگرمکن ایستاده پیشرفت‌ها بسیار ناچیزی داشتیم به طوری که این محصولات در کشور مشتریان زیادی ندارد.

طحان‌پور اظهار داشت: اما فراموش نکنید اجاق گازهای تولید داخلی ما نسبت به کشورهایی همچون ترکیه، کره و چین دارای کیفیت بالاتر و بهتر است که در مقایسه با تولید کشورهای نام برده قیمت بسیار پایین‌تری هم دارد.

 وی تصریح کرد: مشتریان به جهت فضایی که آبگرمکن‌های ایستاده اشغال می‌کننده این محصول را تهیه نمی‌کنند و علاوه بر آن تولیدکنندگان نیز به دلیل حجم بالای مواد اولیه استفاده شده در ساختار این مدل از آبگرمکن‌ها تمایلی به هزینه کردن بالا ندارند.

طحان‌پور عنوان کرد: در محصولات یخچال فریزر، لباسشویی و ظرفشویی تکنولوژی‌ها به اندازه‌ای نیست که بتوانیم این کالاها را به سایر کشورها صادر کنیم.

وی تأکید کرد: ما تلاش می‌کنیم محصولات خود را به کشورهای حاشیه خلیج‌فارس صادر کنیم و تمایلی برای صادرات به عراق و افغانستان نداریم زیرا این دو کشور به علت اینکه تقاضای کالای بی‌کیفیت را دارند به صنعت لوازم خانگی ما صدمات بیشماری را وارد کرده‌اند.

طحان‌پور گفت: یکی از لوازم خانگی که صادرات آن قابل توجه است مربوط به کولرهای آبی می‌شود که قطعات مورد نیاز را به سودان، افغانستان، عراق و کشورهای آسیای میانه ارسال کرده و پس از مونتاژ استفاده می‌کنند.

 وی یکی از دلایل عدم صادرات را قیمت تمام شده بالا در صنعت لوازم خانگی دانست و افزود: اگر برای ساخت از مواد اولیه ارزان قیمت هم استفاده کنیم اما باز هم بر کاهش قیمت تمام شده تأثیر نخواهد داشت. 

 

باشگاه خبرنگاران جوان

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا