اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 25638 مورخ:[1395-03-12 15:42:01]
رایزنی برای کاهش تعرفه کالاهای صادراتی ایرانی به روسیه

رایزنی برای کاهش تعرفه کالاهای صادراتی ایرانی به روسیه

استاندار مازندران با بیان اینکه در حال رایزنی برای کاهش تعرفه کالاهای صادراتی ایرانی به روسیه هستیم، گفت: همه مسؤولان موظف هستند از شرایط موجود برای توسعه صادرات نهایت استفاده را ببرند تا به رونق اقتصادی استان کمک شود.

به گزارش مازند اصناف؛ ربیع فلاح‌جلودار بعد از ظهر امروز در جلسه بررسی وضعیت صادرات محصولات از مازندران به کشور روسیه در محل استانداری، اظهار کرد: با توجه به اینکه در دوران پسابرجام قرار داریم تمامی شرایط برای توسعه صادرات غیرنفتی به روسیه فراهم است و استان مازندران با شرایط جغرافیایی مناسب بیشترین قابلیت را در این زمینه دارد.

وی با بیان اینکه همه مسؤولان باید طبق بسترهای لازم و پنجره واحد اقتصادی نسبت به توسعه صادرات و سرمایه‌گذاری در استان تلاش کنند، افزود: با برنامه منظم و راهبردی برای توسعه صادرات از مازندران به روسیه از سوی اتاق بازرگانی استان تهیه شود.

استاندار مازندران بر بسته‌بندی مناسب در صادرات محصولات از استان به روسیه تاکید کرد و ادامه داد: ارتقای کیفیت محصولات کشاورزی یکی از مهم‌ترین مباحث در صادرات به‌شمار می‌رود که در بازار رقابتی به ما بسیار کمک می‌کند.

فلاح با اشاره به اینکه در روسیه بازار وسیع وجود دارد و از ظرفیت بازار مصرف این کشور باید شناخت کافی داشته باشیم، عنوان کرد: برای توسعه صادرات غیرنفتی نیازمند حمایت و تقویت بخش خصوصی هستیم که باید از این ظرفیت بهره‌گیری شود.

وی بر ورود بانک کشاورزی به حوزه صادرات محصولات کشاورزی از مازندران به روسیه تاکید کرد و گفت: مشکلات تعرفه‌ای، بانکی و حمل‌ونقل از مهم‌ترین موانع توسعه تجارت بین ایران و روسیه است که این موانع باید برطرف شوند.

استاندار مازندران با بیان اینکه در حال رایزنی برای کاهش تعرفه کالاهای صادراتی ایرانی به روسیه هستیم، افزود: همه مسؤولان موظف هستند از شرایط موجود برای توسعه صادرات نهایت استفاده را ببرند تا به رونق اقتصادی استان کمک شود.

 

فارس

» برچسب ها : , رایزنی , کاهش , تعرفه , کالاهای , صادراتی , ایرانی , روسیه , رایزنی , کاهش , تعرفه , کالاهای , صادراتی , ایرانی , روسیهمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا