اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 25595 مورخ:[1395-03-10 13:24:01]
ضرورت تشکیل شرکت های تخصصی صادراتی

ضرورت تشکیل شرکت های تخصصی صادراتی

قائم مقام وزیر صنعت ، معدن و تجارت در امور تجارت گفت : تشکیل شرکتهای تخصصی صادراتی نیاز بعضی از گروههای کالایی صادراتی در کشور است تا زمینه رقابتی بودن کالای صادراتی حفظ شود.

به گزارش مازند اصناف؛ «مجتبی خسروتاج» در نشست صادرکنندگان شاخص با وزیر صنعت ، معدن و تجارت، یکی از مشکلات صادرات در طی دو دهه گذشته را نبود شرکت های تخصصی صادراتی دانست و گفت:‌ این شرکتها می توانند ضمن برخورداری از توان نیروی انسانی کار آمد ، رعایت استانداردهای بین المللی ، آشنایی با دانش لازم برای حضور در بازارهای جهانی و قدرت مدیریت و لجستیک و …،‌ به تعهدات بین المللی  خود وفق تعهدات پای بند بوده و می توانند  به ترویج و توسعه کالاهای ایرانی بپردازند.

وی، عدم وجود شرکت های توانمند بازرگانی در مقیاس جهانی ، ضعف قدرت رقابت پذیری و بعضا رقابت مخرب شرکت های صادراتی با یکدیگر را  از دیگر دلایل و ضرورت های ایجاد چنین شرکت هایی ذکر کرد .

قائم مقام وزیرصنعت،‌معدن وتجارت در ادامه تصریح کرد:‌ تشکیل شرکت های تخصصی صادراتی نیز با چالش هایی همچون چالش فرهنگی و ضعف کار جمعی ، بی اعتمادی به سیاستهای بلند مدت دولت در حمایت از اینگونه شرکت ها ، شفاف نبودن مقررات مالیاتی برای قراردادهای فی مابین تولید کنندگان و شرکت های صادراتی و … روبرو هستند.

  سروتاج ضمن اشاره به وضعیت تعداد صادرکنندگان در گروههای مختلف کالایی و سهم آنان از کل صادرات بخشی خاطرنشان کرد:‌ در بعضی از رشته های کالایی از وجود شرکت های توانمند صادراتی برخورداریم که باید آنها را تقویت کرده و در تعدادی نیازمند تشکیل اینگونه شرکت ها هستیم ضمن اینکه در تعدادی نیز  از طریق دخالت و هماهنگی تشکل ها می توان کار را مدیریت کرد و با هماهنگی در بازار، وارد شد.

 

شاتا

» برچسب ها : , ضرورت , تشکیل , شرکت های , تخصصی , صادراتی , ضرورت , تشکیل , شرکت های , تخصصی , صادراتیمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا