اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 25580 مورخ:[1395-03-10 01:38:01]
یکم خرداد؛ آغاز ممنوعیت فروش دخانیات برای واحدهای عرضه فاقد مجوز در مازندران
اختصاصی/کارشناس مسئول واحد دخانیات سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران خبر داد

یکم خرداد؛ آغاز ممنوعیت فروش دخانیات برای واحدهای عرضه فاقد مجوز در مازندران

از ابتدای خرداد، فروش دخانیات از سوی عاملان بدون مجوز قانونی ممنوع می باشد و در صورت مشاهده و گزارش از سوی گشت های بازرسی، برخورد جدی و قانونی با متخلفان انجام خواهد شد.

تیمور ادیبان دقایقی قبل در گفت‌وگو با خبرنگار مازند اصناف گفت: از زمانی که بحث حاکمیتی شرکت دخانیات ایران به وزارت صنعت، معدن و تجارت واگذار شد، مسئولیت صدور مجوز فروش عاملیت دخانیات به سازمان های صنعت، معدن و تجارت استان ها سپرده شد.

وی افزود: در ابتدا با دو گروه مواجه بودیم؛ یک گروه عاملین دارای مجوز قانونی بودند که تاریخ فعالیت شان به پایان رسیده بود و گروه دیگر، متقاضیان جدیدی را شامل می شد که درخواست اخذ مجوز قانونی برای فعالیت صنفی خود داشتند.

کارشناس مسئول واحد دخانیات سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران تصریح کرد: هدف ما از صدور مجوز های عاملیت برای متقاضیان، رعایت ماده 7 قانون کنترل دخانیات که همان اخذ مجوز قانونی برای عاملین فروش دخانیات می باشد.

ادیبان در ادامه ضمن اشاره به برگزاری کارگاه آموزشی برای متقاضیان استان؛ خاطرنشان کرد: طی برگزاری کارگاه آموزشی برای عاملین دارای مجوز قانونی و هیات مدیره اتحادیه های خوار و بار و لبنیات استان، دستورالعمل ها و نکات لازم را نیز به حاضران ابلاغ شد.

وی با بیان اینکه آخرین مهلت ثبت نام و اخذ مجوز قانونی از سوی عاملان فروش دخانیات تا پایان اردیبهشت ماه بوده است؛ تاکید کرد: از ابتدای خرداد، فروش دخانیات از سوی عاملان بدون مجوز قانونی ممنوع می باشد و در صورت مشاهده و گزارش از سوی گشت های بازرسی، برخورد جدی و قانونی با متخلفان انجام خواهد شد.

کارشناس مسئول واحد دخانیات سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران اظهار کرد: تمامی واحدهای عرضه دخانیات اعم از عمده و خرده فروشان می بایست در کنار اخذ پروانه کسب از سوی اتحادیه های صنفی، اقدام به ثبت نام و اخذ مجوز قانونی فروش دخانیات کنند.

ادیبان در پایان متذکر شد: عمده فرشان عرضه دخانیات جهت اخذ پروانه  و مجوز عاملیت فروش دخانیات با ارائه درخواست به ادارات صنعت، معدن و تجارت در سراسر استان و خرده فروشان با ارائه درخواست به اتحادیه های صنفی می توانند مراحل اداری اخذ مجوز را طی کنند.

گفتنی است تاکنون 75 مجوز قانونی عاملیت فروش برای واحدهای عمده عرضه در مازندران صادر شده است.

 

انتهای پیام/

 
» برچسب ها : , ادیبان , مجوز , قانونی , عاملیت , فروش , دخانیات , ادیبان , مجوز , قانونی , عاملیت , فروش , دخانیاتمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا