اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 25576 مورخ:[1395-03-09 19:17:01]
کاهش چربی محصولات صنعتی لبنی

کاهش چربی محصولات صنعتی لبنی

مدیر دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت گفت: کاهش میزان چربی محصولات لبنی با فراهم آوری امکان دسترسی برای آهاد مردم در راس اولویت های وزارت بهداشت قرار گرفت.

به گزارش مازند اصناف؛  زهرا عبدالهی مدیر دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت ضمن تا کید بر سیر صعودی بیماری های ناشی از چاقی و افزایش مصرف چربی در سبد غذایی روزانه افزود: طبق استاندارد های جهانی میزان مصرف روزانه چربی حداکثر ۳۵ گرم در روز است در حالیکه این مقدار در تغذیه روزانه بیشتر مردم کشور بالغ بر ۴۶ گرم یعنی ۱۱ گرم بیش از نیاز طبیعی بدن است.


وی تصریح کرد: ازمیان مرگ سالیانه  ۳۸۰ هزار نفر در کشور ۹۲ هزار مورد به علت سکته قلبی ، ۳۱ هزار مرگ در اثر حوادث و سوانح و ۳۰ هزار مورد نیز به علت سرطان روی می دهد درحالیکه هم اکنون چاقی و افزایش چربی عامل مستقیم در بروز ۶ نوع بیماری و همچنین سه سرطان شایع در افراد است.


مدیر دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت به منظور حرکت کشور در مسیر تغذیه سالم و تولیدات محصولات سالم تر از برنامه ویژه ستادملی قند و چربی خبرداد و گفت: بر این اساس تولید محصولات لبنی زیر یک و نیم درصد در راس برنامه های استراتژیک وزارت بهداشت قرار گرفت که اجرای آن هماهنگی و همیاری بیش از پیش تولید کنندگان صنایع غذایی را نیز با این وزارت خانه می‌طلبد.


وی اظهار داشت: ستاد ملی کاهش قند و چربی سال گذشته با مشارکت سازمان ملی استاندارد، صنایع غذایی و وزارت بهداشت در این وزاتخانه تاسیس شد که امسال دو برنامه کلیدی کاهش قند لبنیات و چربی در راس سیاست های اجرایی آن قرار گرفته، البته به گونه ای که امکان دسترسی آهاد مردم به محصولات سالم در سراسر کشور فراهم شود.


منبع: جام نیوز

» برچسب ها : , کاهش , چربی , محصولات , صنعتی , لبنی , کاهش , چربی , محصولات , صنعتی , لبنیمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا