اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 2534 مورخ:[1391-12-23 09:50:01]
تعیین تکلیف 365 درخواست تسهیلات سرمایه در گردش
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران خبر داد

تعیین تکلیف 365 درخواست تسهیلات سرمایه در گردش

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران گفت: 365 درخواست تسهیلات سرمایه در گردش با مبلغ 618 میلیارد تومان در کارگروه استانی تعیین تکلیف شده است.

به گزارش نجبا ، خبرگزاری فارس از بابل، مرتضی هاشم‌پور صبح امروز در نوزدهمین نشست ستاد تسهیل امور و پشتیبانی واحدهای تولیدی در شرکت ماشین‌آلات کشاورزی آروید در شهرک صنعتی منصوره کنده اظهارداشت: در هفت ماه گذشته سال‌جاری یک هزار و 48 درخواست به دبیرخانه ارسال و کارشناسی شد، 75 جلسه کارگروه تخصصی تشکیل شد که 19 جلسه با حضور استاندار مازندران بوده است، 135 واحد صنعتی در حضور استاندار طرح موضوع کرده و مشکلات خود را مطرح کردند و 718 مصوبه از یک هزار و 48 مصوبه در قالب بانک‌های مختلف و دستگاه های اجرایی بوده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران بیان داشت: سازمان صنعت،معدن و تجارت مازندران با برگزاری 19 جلسه و داشتن 718 مصوبه رتبه نخست کشور را کسب کرده است.

هاشم‌پور با اشاره به مهم‌ترین عواملی که سبب نقدینگی در حوزه تولید می‌شود، تصریح کرد:  عدم پرداخت مطالبات واحدهای صنعتی از سوی دستگاه‌های دولتی، نوسانات نرخ ارز،افزایش قیمت مواد اولیه، تحریم‌ها و افزایش هزینه انرژی سبب کاهش ظرفیت کاهش تولید می‌شود.

وی تعدیل نیروی انسانی،کاهش فروش و کاهش درآمد را سه پیامد مهم کاهش ظرفیت تولید برشمرد و اذعان داشت: کاهش فروش سبب کمبود کالا در بازار،گرانی کالا، افزایش قیمت که سبب ایجاد بستری مناسب برای ورود کالا و خروج ارز می‌شود.

هاشم‌پور بیان داشت: تعدیل نیروی انسانی نیز سبب افزایش آمار بیکاری،بحران اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی و کاهش درآمد نیز سبب بدهی معوقه واحدها و کاهش قدرت خرید مواد اولیه می‌شود.

این مسئول با اشاره به اینکه تسهیلات سرمایه در گردش واحدهای بزرگ باید مقدم بر واحدهای کوچک و تازه کار باشد،خاطرنشان کرد: فراهم کردن ارز مورد نیاز طرح‌ها، توجه به مشکلات انتزاعی احتمالی ایجاد شده توسط برخی واحدهای صنعتی،تمدید دفترچه کارگران همه کارخانجات،تسهیل امور سرمایه‌گذاران دارای بدهی‌های مالیاتی تاحد ممکن،افزایش اختیارات استانی درباره تقسیط بدهی‌های مالیاتی وعدم قطع گاز و برق واحدهای تولیدی به دلیل بدهی از جمله پیشنهاداتی است که می‌تواند به حوزه تولیدی کمک کند.

هاشم‌پور بیان داشت: از مجموع 365 درخواست تسهیلات سرمایه در گردش که با مبلغ 618 میلیارد تومان در کارگروه استانی تعیین تکلیف و به کارگروه مرکزی ارسال شده است 363 درخواست به مبلغ 560 میلیارد تومان توسط وزارت صنعت،معدن و تجارت به بانک‌های عامل اعلام شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران اظهار داشت: 59 واحد به بانک تجارت با 98 میلیارد تومان،45 واحد به بانک توسعه تعاون با 40 میلیارد تومان،سه واحد به بانک توسعه صادرات با 9 میلیارد تومان،30 واحد به بانک رفاه با 45 میلیارد تومان، 103 واحد به بانک صنعت و معدن  با 202 میلیارد تومان،55 واحد به بانک سپه  با 109 میلیارد تومان و 70 واحد به بانک صادرات با 115 میلیارد تومان بوده است.

 

 

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا