اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 25279 مورخ:[1395-02-22 14:36:01]
۹۰ درصد اظهارنامه های مالیاتی را قبول داریم/ تعیین تکلیف پرونده‌ هیات های حل اختلاف

۹۰ درصد اظهارنامه های مالیاتی را قبول داریم/ تعیین تکلیف پرونده‌ هیات های حل اختلاف

تقوی نژادرئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور از دستور ویژه برای تعیین تکلیف پرونده‌های مالیاتی هیات‌های حل اختلاف مربوط سال‌های ۸۹ تا ۹۲ طی سال جاری خبر داد.

به گزارش مازند اصناف؛ سیدکامل تقوی‌نژاد روز سه شنبه در پنجمین اجلاس دوره ششم هیات نمایندگان اتاق اصناف ایران که در هتل فردوسی تهران برگزار شد، گفت: میانگین زمان رسیدگی به پرونده های مالیاتی در هیات های حل اختلاف را به حدود یک‌سال و نیم سال رسیده و باید مشخص شود که مشکل از کجاست.

وی افزود: با دستور اخیری که سازمان امور مالیاتی صادر کرده، قرار بر این شده که تمامی پرونده ها از سال ۸۹ تا ۹۲ تعیین تکلیف شود، ضمن اینکه پرونده های مالیاتی مربوط به سال ۹۳ نیز باید به طور قطعی مورد رسیدگی قرار گیرد.

تقوی نژاد اضافه کرد: در بررسی پرونده‌های مالیاتی بالای ۹۰ درصد اظهارنامه‌ها را قبول داریم اما در ۱۰ درصد بقیه نیز که مورد رسیدگی قرار می گیرد، تلاش داریم پرریسک‌ها را انتخاب کنیم.

وی تصریح کرد: با توافق اخیری که امسال با اتاق اصناف ایران داشتیم، پی بردیم که دولت می تواند با صمیمیت کارهای بزرگی را با مردم و کسبه انجام دهد ضمن اینکه در خصوص این توافق ، هیات رئیسه اتاق اصناف ایران برای استفاده از تمام ظرفیت ها تلاش کرد.

وی گفت: شعارهای روز اول خودم را به سیاست و برنامه تبدیل کردیم که در صدر اینها عدالت بود و معنای عدالت در سیستم مالیاتی این است که حقوق حقه دولت به صورت عادلانه دریافت شود.

تقوی نژاد یکی دیگر از برنامه های خود را اعتماد خواند و افزود : چرا به مردم در عرصه های سیاسی اعتماد داریم اما در عرصه های اقتصادی اعتماد نداشته باشیم. ما نباید به اظهارنامه ها با شک و تردید نگاه کنیم؛ قانون باید بستر را برای فعالیت های سالم فراهم کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به سیاست های تشویقی نیز اشاره کرد و افزود: سیاست های تشویقی ما در جهت تشویق صادرات، اشتغال و سرمایه گذاری است که مواد ۱۳۲ و ۱۴۱ به آن اشاره کرده است.

 

اصناف ایران

» برچسب ها : , اظهارنامه , مالیاتی , اظهارنامه , مالیاتیمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا