اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 25240 مورخ:[1395-02-20 11:28:01]
توسعه تجارت اینترنتی داخلی و خارجی ضروری است / آغاز ثبت نام اولین جشنواره وب و کسب و کار بنگاههای صنعتی، ‌معدنی و تجاری

توسعه تجارت اینترنتی داخلی و خارجی ضروری است / آغاز ثبت نام اولین جشنواره وب و کسب و کار بنگاههای صنعتی، ‌معدنی و تجاری

معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به ضرورت توسعه تجارت اینترنتی داخلی (B2C) تصریح کرد:‌ این موضوع علاوه بر داخل کشور با توجه به شرایط کنونی و تعاملات پیش آمده ایران با سایر کشورها باید در بخش تجارت اینترنتی خارجی(B2B) نیز مورد توجه قرار بگیرد.

به گزارش مازند اصناف؛ « علی اصغر توفیق » در نشست خبری اولین جشنواره وب و کسب و کار بنگاههای صنعتی، ‌معدنی و تجاری که با حضور اعضای شورای سیاستگذاری همراه بود با اشاره به ضرورت برگزاری این جشنواره افزود:‌ در سال ۱۳۹۲ حدود ۱۴هزار میلیارد تومان خرید و فروش اینترنتی در کشور صورت گرفته که این رقم در سال ۹۳ به ۵۰ هزار میلیارد تومان و در سال ۹۴ به  ۶۱ هزار میلیارد تومان رسیده است  که این نشان دهنده اقبال زیادی برای تجارت در شبکه های اینترنتی است.

وی این ارقام را فقط مربوط به خریدهای اینترنتی دانست و گفت:‌ پرداخت های اینترنتی که از طریق دستگاه کارتخوان انجام می‌شود شامل این آمار نیست و باید گفت حدود ۴درصد از تولید خالص داخلی کشور از طریق اینترنت جابه جا می شود که رقم بسیار بالایی است.

معاون وزیر صنعت،‌معدن و تجارت در ادامه با اشاره به اینکه مردم برای خریدهای اینترنتی به سایتها مراجعه کرده و ضمن وب گردی ،‌محصول و کالای مورد نظر خود را خریداری می کنند تصریح کرد:‌ از این رو باید تلاش کرد تا وب سایتها و پایانه ها که به عنوان پنجره تجاری محسوب می شوند ضمن رعایت اصول استاندارد از قابلیت اعتماد نیز برخوردار باشند.

وی اعطای نماد اعتماد را در راستای اعتماد سازی بیشتر عنوان کرد و گفت:‌ از سال ۹۲ که تعداد اعطای نمادهای اعتماد بالغ بر هزارو ۴۰۰ سایت نماد بوده است  به  ۱۶ هزار مورد رسیده که نشان از  توجه به مقوله تجارت است .

توفیق برگزاری این جشنواره را دنباله رو موضوع اعتمادسازی بیشتر از سوی خریدار و فروشنده ذکر کرد و افزود:  تا کنون بین این وب سایتها مقایسه محتوایی صورت نگرفته است که به تلاش و ارتقای سطح بینجامد که امیدواریم برگزاری این جشنواره قدم مثبتی دراین راستا باشد.

معاون آموزش، پژوهش و فناوری اظهار کرد:‌ در حال حاضر در شرایطی قرار داریم که دنیا خواهان افزایش تعاملات خود با ماست که می‌توان در این بین علاوه بر افزایش سطح خریدهای اینترنتی داخلی در گسترش خریدهای اینترنتی خارجی نیز بیش از پیش تلاش کرد.

وی در ادامه یادآور شد:‌ ثبت نام برای شرکت دراین جشنواره و مسابقه از امروز آغاز و تا یک ماه فرصت ثبت نام ادامه پیدا خواهد کرد و شرکتهای بزرگ تجاری می توانند در سه گروه شرکتهای بزرگ ،متوسط و کوچک نسبت به حضور جشنواره و شرکت در مسابقه اقدام کنند.

به گفته وی؛‌در مراسم امروز که به منظور رونمایی از تندیس نشان برتر تعاملات الکترونیکی که قراراست در روز اختتامیه جشنواره ارائه شود برگزار شد  به صورت نمادین ۴ شرکت بزرگ فرآیند ثبت نام را تکمیل کردند

گفتنی است : علاقه مندان می توانند برای ثبت‌نام و کسب اطلاعات بیشتر  جهت شرکت در اولین جشنواره وب و کسب و کار بنگاههای صنعتی،‌معدنی و تجاری که از تاریخ هجدهم اردیبهشت ماه آغاز و تا  تاریخ هجدهم خردادماه به مدت یک ماه ادامه خواهد داشت به نشانی الکترونیکی  http://webfestival.mimt.gov.ir مراجعه کنند.

 

شاتا

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا