اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 25221 مورخ:[1395-02-19 00:50:01]
 کشت گیاهان دارویی در پشت بام منزل یک بانوی سوادکوهی

کشت گیاهان دارویی در پشت بام منزل یک بانوی سوادکوهی

مدیر جهاد کشاورزی سوادکوه شمالی گفت: یک بانوی سوادکوهی، در پشت بام منزل خود اقدام به کشت گیاهان دارویی کرده است.

به گزارش مازند اصناف؛ قاسم حکمت‌شعار در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه مازندران، با اشاره به نقش و جایگاه زن در توسعه اجتماعی و اقتصادی جامعه اظهار کرد: بانوان در جامعه امروز از ظرفیت‌ و توانایی فراوانی برخوردار هستند و در مشارکت‌های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی نقش مهمی دارند.

مدیر جهاد کشاورزی سوادکوه شمالی خاطرنشان کرد: با توجه به افزایش دانش بانوان در سال‌های گذشته، حضور آنها در زمینه‌های اقتصادی بیش از گذشته شده است. افزایش و بهبود مشارکت زنان در فعالیت‌های اقتصادی یکی از سیاست‌های مهم و اساسی سازمان جهاد کشاورزی است. پرورش گل و گیاهان زینتی و دارویی یکی از روش‌های مشارکت زنان در بهبود اقتصاد خانواده است.

وی با اشاره به اینکه آموزش می‌تواند موجب ارتقای آگاهی و توانمندی بانوان شود، خاطرنشان کرد: در سال گذشته در سوادکوه شمالی، بانوان با سطح زیرکشت 0.8 هکتار گیاهان دارویی مانند گل محمدی، نعناءفلفلی، سر خار گل و مریم گلی نقش مهمی در این زمینه اجرا کردند.

حکمت‌شعار با بیان اینکه در سال‌های گذشته گرایش به سوی مصرف گیاهان دارویی افزایش یافته است، تصریح کرد: زنان روستایی با پرورش این گیاهان برای خود مصرفی، مازاد تولید را به فروش می‌رسانند.

وی خاطرنشان کرد: بانوی فعال سوادکوه شمالی در پشت بام منزل مسکونی خود اقدام به کاشت و پرورش گیاهان دارویی مانند گل گاو زبان، رزماری، به لیمو و بادرنجبویه با استفاده از گلدان‌های پلاستیکی کرده است که نمونه‌ای از خودباوری فعالیت بانوان مازندرانی است.

انتهای پیام /

» برچسب ها : , کشت , گیاهان , دارویی , سوادکوه , کشت , گیاهان , دارویی , سوادکوهمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا