اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 25216 مورخ:[1395-02-18 15:56:01]
 ۶۰درصد نیاز تایر كشور از طریق واردات تامین می شود
رئیس اتحادیه صنف فروشندگان لاستیک:

۶۰درصد نیاز تایر كشور از طریق واردات تامین می شود

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان لاستیک با بیان اینكه ۴۰ درصد بازار لاستیك(تایر) كشور توسط تولیدكنندگان داخلی و ۶۰ درصد از محل واردات تامین می شود، گفت: موضوع «واردات تایر چینی بی كیفیت» شایعه ای است كه از سوی برخی ذینفعان مطرح شده است.

به گزارش مازند اصناف؛ عباس سماواتی با بیان اینكه ۴۰ درصد بازار لاستیك(تایر) كشور توسط تولیدكنندگان داخلی و ۶۰ درصد از محل واردات تامین می شود، گفت: موضوع «واردات تایر چینی بی كیفیت» شایعه ای است كه توسط برخی ذینفعان مطرح شده است.

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان لاستیك، روغن و پنچرگیران و فیلترسازان تهراندر گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، افزود: لاستیك های تولید داخل و یا وارداتی از هر كشوری، دارای یك شناسه است كه از طریق آن، محل تولید، شركت تولیدكننده، آنالیز مواد و … قابل ردیابی و پیگیری است.

وی با اشاره به بازرسی ها و كنترل هایی كه در ارتباط با محموله های وارداتی انجام می شود، گفت: محموله های وارداتی برای ورود به كشور باید شاخص ها و استانداردهایی را رعایت كنند؛ اگرچه برندهای مختلف از نظر كیفیت با یكدیگر متفاوت هستند.


سماواتی ادامه داد: تولیدكنندگان داخلی به دلیل به روز نبودن خط تولید، بالا بودن هزینه های كارگری و همچنین هزینه های تامین مواد اولیه، از نظر قیمتی نمی توانند به تولیدكنندگان چینی رقابت كنند؛ ضمن اینكه امكان تولید برخی سایزهای لاستیك در داخل كشور وجود ندارد.

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان لاستیك، روغن و پنچرگیران و فیلترسازان تهران در پایان اذعان کرد: در حال حاضر به اندازه كافی لاستیك داخلی و خارجی در بازار وجود دارد اما به دلیل ركود و كاهش قدرت خرید مردم، خرید و فروش چندانی در بازار انجام نمی شود./

» برچسب ها : , لاستیک , تایر , واردات , چینی , لاستیک , تایر , واردات , چینیمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا