اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 25080 مورخ:[1395-02-07 11:30:01]
 شهوت قدرت قوی تر است یا شهوت مال!؟ / تفاوت‏هاى پيامبران و جادوگران

شهوت قدرت قوی تر است یا شهوت مال!؟ / تفاوت‏هاى پيامبران و جادوگران

مطابق آیه طاغوت‏ها و ستمگران، از عالمان و متخصّصان مخالف حقّ حمايت مى‏ كنند و براى سركوبى حقّ...

به گزارش مازند اصناف؛ یکی از علومی که در گذشته رونق زیادی داشته و امروز تنها نامی از آن باقی مانده است سحر است. سحر، با جادو متفاوت است و احکام خاص خود را دارد. اما در سال های اخیر عده ای سودجو با بهره گیری از مشکلات مردم و ناچاری آنها به کاسبی از این راه می پردازند. لکن اغلب این افراد دروغگو و شیاد هستند و اگر این افراد می توانستند کاری کنند ابتدا برای خود این کار را می کردند! حتی بسیاری از آنها در زندگی خود نیز دچار مشکلند و کاری از دست خودشان بر نمی آید. حتی اگر این افراد دروغگو نیز نباشند پرداختن به سحر و جادو از نظر شرع حرام است تا جایی که ساحر در حد کافر توصیف شده است. البته ممکن است عده قلیلی برای باطل کردن سحر و مقابله با آن سحر را بیاموزند اما این افراد جزو علما بوده و تعداد آنها بسیار معدود است.


در آیات ۱۱۳ و ۱۱۴ سوره اعراف می خوانیم:
«وَجَاء السَّحَرَةُ فِرْعَوْنَ قَالْواْ إِنَّ لَنَا لأَجْرًا إِن كُنَّا نَحْنُ الْغَالِبِينَ؛ قَالَ نَعَمْ وَإَنَّكُمْ لَمِنَ الْمُقَرَّبِينَ.»
«و ساحران نزد فرعون آمدند [و] گفتند: «[آيا] اگر ما پيروز شويم براى ما پاداشى خواهد بود؟ گفت: آرى، و مسلماً شما از مقربان [دربار من‏] خواهيد بود.»
                                                                                              ***
سه نکته:
* این سه عمل را برای باطل کردن سحر انجام دهید
با توجه به اینکه افرادی که ادعای سحر در دوران حاضر را دارند اکثرا شیاد هستند پس مردم اگر به مشکلاتی دچار شدند چه باید بکنند؟ بهترین کار برای این افراد اول توسل و دعاست و سپس  دادن صدقه در راه خدای متعال.


** شهوت قدرت قوی تر است یا شهوت مال!؟
يكى از تفاوت‏هاى پيامبران و جادوگران، تفاوت در هدف و انگيزه‏هاست. پيامبران براى ارشاد مردم كار مى‏ كردند و مزدى نمى‏ خواستند، اما ساحران تنها براى دنيا و مادّيات كار می ‏كنند. از طرفی با توجه به عبارت «لمن المقرّبين»، پاداش سياسى و مقام و موقعيّت اجتماعى، نزد دنياپرستان ارزشمندتر از مال است. برای همین است که گفته اند شهوت قدرت از شهوت مال قوی تر است!

*** تطمیع متخصصان در برابر حق
مطابق آیه طاغوت‏ها و ستمگران، از عالمان و متخصّصان مخالف حقّ حمايت مى‏ كنند و براى سركوبى حقّ و مردان حقّ، سرمايه‏ گذارى مى ‏كند. امروز نیز دقیقا شاهد این امر هستیم.

 

تراز

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا