اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 24971 مورخ:[1395-02-01 10:50:01]
قهوه‌خانه‌های سنتی زمینه‌ساز آسیب‌های اجتماعی در جوانان است

قهوه‌خانه‌های سنتی زمینه‌ساز آسیب‌های اجتماعی در جوانان است

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: قهوه‌خانه‌های سنتی زمینه‌ساز آسیب‌های اجتماعی در جوانان هستند.

به گزارش مازند اصناف؛ حسن اشرفیان عصر امروز در نشست مسئولان روابط عمومی ادارات شهرستان بابل که در سالن اجتماعات فرمانداری بابل برگزار شد، اظهار کرد: دیابت از جمله بیماری خاموش و خطرناکی است که جوانان و میانسالان را درگیر کرده و نیمی از افراد جامعه از وجود آن باخبر نیستند.

وی با اشاره به اینکه دیابت و فشار خون زمینه‌ساز سکته مغزی و قلبی است، افزود: این بیماری آرامش را از خانواده‌ها سلب کرده و آنها را متحمل پرداخت هزینه گزاف برای درمان می‌کند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بابل تصریح کرد: مازندران رتبه نخست چاقی در کشور را دارد و علت عمده آن کم‌تحرکی و استفاده از تغذیه نامناسب است.

این مسئول خاطرنشان کرد: قهوه‌خانه‌های سنتی بلای جان جوانان ما شده و زمینه بسیاری از ناهنجاری‌های اجتماعی را فراهم کرده است، به‌طوری که موارد زیادی از تصادفات جوانان به سبب مصرف مواد و ناهشیاری رخ داده است.

اشرفیان با بیان اینکه اگر اطلاع‌رسانی مناسب در این حوزه انجام نشود همه ما مسئول این اتفاقات هستیم، یادآور شد: تقویت ورزشگاه‌ها و مراکز ورزشی، تهیه بلیط مناسب استخر برای جوانان و پر کردن اوقات فراغت جوانان در تابستان راهکارهای مناسب برای کاهش ناهنجاری‌ها است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بابل از برگزاری همایش پیاده‌روی به‌مناسبت هفته سلامت و روز پدر در دوم اردیبهشت از سوی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بابل خبر داد و تصریح کرد: این همایش 9 صبح از مقابل مرکز بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بابل به‌سمت پارک نوشیروانی بابل برگزار می‌شود.

* بسیاری از مشکلات از نبود آگاهی لازم است


معاون عمرانی فرماندار بابل نیز با تبریک میلاد فرخنده حضرت علی (ع) اظهار کرد: حضرت علی (ع) بزرگ‌ترین الگوی بشریت در همه عرصه‌ها بوده است.

جعفر آقاجان‌نتاج افزود: تکریم از پدر، تکلیف الهی بوده و بعد از خداوند اطاعت از والدین واجب است، نه‌تنها در این روز بلکه در تمام سال اطاعت از والدین را بر خود فرض بدانیم.

معاون عمرانی فرماندار بابل با اشاره به اینکه مسئولان روابط عمومی به‌عنوان سخنگوی دستگاه‌های اجرایی نقش بی‌بدیلی در افزایش آگاهی مردم دارند، تصریح کرد: نبود آگاهی لازم سبب شده تا شاهد آلودگی زمین، تخریب منابع طبیعی و جنگل‌ها، آلودگی رودخانه‌ها، ساخت و ساز بی‌رویه در حریم رودخانه‌ها، دفن غیربهداشتی زباله و در نهایت شاهد سیل و حوادث غیرمترقبه باشیم که اگر اطلاع‌رسانی دقیق‌تری انجام می‌شد شاهد نابودی زمین نبودیم.

* تمایل مردم به بیمارستان‌های دولتی بیش از مراکز خصوصی

مسئول روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز اظهار کرد: هفته سلامت از یک تا 7 اردیبهشت پاسداشت مهم‌ترین شاخص ارتقای توسعه‌یافتگی یک کشور است زیرا مهم‌ترین ارکان ترسیم چشم‌انداز توسعه، سلامت است.

سیدعارف هاشمی افزود: در سال‌های گذشته بهداشت و سلامت اولویت 12 بوده که در دولت تدبیر و امید به اولویت دوم در سند چشم‌انداز توسعه ارتقا یافت.

مسئول روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بابل تصریح کرد: با اجرای طرح تحول نظام سلامت که در هفت بسته مهم برنامه‌ریزی شد، مهم‌ترین مزیت آن کاهش هزینه از جیب مردم بود که از 30 تا 70 درصد پرداخت به 3 تا 6 درصد کاهش یافت.

وی یادآور شد: اجرای طرح هتلینگ بیمارستان‌ها برای بیمارستان‌های دولتی با قدمت 50 ساله، سبب شد تا تمایل مردم به بیمارستان‌های دولتی بیش از مراکز خصوصی باشد.

هاشمی گفت: زندگی ماشینی سبب افزایش بیماری دیابت در جامعه شده که نیاز است با اطلاع‌رسانی درست از افزایش آن جلوگیری کرد.

مسئول روابط عمومی پارک‌ها و فضای سبز بابل نیز از تشکیل شورای روابط عمومی شهرستان بابل در آینده نزدیک خبر داد و اظهار کرد: این طرح در کلان‌شهرها اجرا شده و برای تعامل بیشتر بین روابط عمومی‌ها و اصحاب رسانه به‌زودی در بابل اجرا می‌شود.

مجتبی ابراهیم‌زاده افزود: فرهنگ‌سازی در سایه اطلاع‌رسانی درست در جامعه انجام می‌شود که این شورا در راستای تحقق این امر تشکیل می‌شود.

مسئول روابط عمومی پارک‌ها و فضای سبز بابل در پایان گفت: به‌مناسبت زمین پاک به‌صورت نمادین مسیر منتهی به پلیس راه دهک به‌سمت موزیرج پاکسازی می‌شود.

 

فارس

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا