اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 2497 مورخ:[1391-12-21 07:54:01]
احتمال قطعی شدن مزد ۹۲ در جلسه امروز/ افزایش ۳۰ درصدی ممکن نیست
سرپرست وزارت تعاون، کار خبر داد

احتمال قطعی شدن مزد ۹۲ در جلسه امروز/ افزایش ۳۰ درصدی ممکن نیست

 سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه با بیان اینکه به احتمال زیاد در جلسه امروز شورای عالی کار حداقل مزد ۹۲ کارگران تعیین می‌شود، گفت: امکان افزایش ۳۰ درصدی مزد وجود ندارد و بر روی ۲۰ تا ۲۵ درصد به جمع‌بندی خواهیم رسید.

به گزارش نجبا ، و به نقل از  باشگاه خبری فارس «توانا»، اسدالله عباسی صبح امروز در حاشیه مراسم افتتاح سامانه الکترونیک مشاوره و هدایت شغلی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس مبنی بر چگونگی افزایش 20 تا 25 درصدی دستمزد سال آینده کارگران اظهار داشت: این موضوع احتمال دارد امروز در جلسه شورای عالی کار به صورت سه جانبه تعیین شود و همچنین عدد آن نیز حول و حوش 20 تا 25 درصد خواهد بود.

وی در پاسخ به این سؤال فارس که پیش‌بینی تورم براساس اعلام بانک مرکزی 30 درصد است و باید همچنین به صورت سه جانبه تعیین شود، گفت: مگر قرار است نرخ تورم هر چه باشد مزد تعیین شود؟ و معیار قانون یکی شاخصه تورم و سبد معیشت است و تورم ماهانه ملاک نبوده بلکه براساس تورم سالانه انجام خواهد شد و تورم روی کالاهای اساسی انجام شده که تأثیر در معیشت خانوار دارد.

وی تأکید کرد: تعیین مزد اینگونه نیست که صرفاً همین میزان باشد، بلکه کارگرانی داریم که بیش از یک‌ونیم میلیون تومان حقوق می‌گیرند و در صورتی که بخواهیم دستمزد تعیین کنیم باید با جمیع جهات این کار انجام شود.

وی افزود: کارگران و کارفرمایان جلسات دوجانبه داشتند و در این خصوص توافقاتی انجام دادند و در نشست‌های سه‌جانبه نیز به جمع‌بندی خواهیم رسید و احتمال دارد بین 20 تا 25 درصد به صورت سه‌جانبه تعیین شود.

به گفته عباسی، در خصوص پیشنهاد دو گروه کارگری و کارفرمایی مبنی بر حمایت نقدی و غیرنقدی دولت از کارگران و تولید، تصریح کرد: ما به دنبال مباحثی هستیم که امکان عملیاتی شدن آن وجود دارد و بن‌ کارگری‌ که در سال گذشته درنظر گرفته شده بود به خوبی اجرا نشد و ناموفق بود که به همین خاطر باید تصمیماتی گرفته شود که امکان اجرایی شدن آن وجود داشته باشد. همچنین اقتضائات کشور درنظر گرفته شود.

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تأکید بر اینکه باید با دیگر شرکا به توافق برسیم، افزود: تلاش می‌کنیم توافقات انجام شود و ما نیز نتیجه را اعلام خواهیم کرد.

وی در پاسخ به این سؤال فارس که شما در جلسه دیروز هیئت دولت، افزایش پیشنهادی دستمزد را براساس چه آماری اعلام کردید؟ بیان داشت: این عدد بین 20 تا 25 درصد نوسان دارد و بیش از این نیز امکان افزایش وجود ندارد و افزایش دستمزد 30 درصد نخواهد بود.

وی عنوان کرد: بنده تصمیم‌گیرنده نهایی نیستم و شورا در این خصوص تصمیم می‌گیرد اما این احتمال وجود دارد که بتوانیم بر روی عدد 20 تا 25 درصد توافق و جمع‌بندی کنیم.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا