اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 24886 مورخ:[1395-01-26 16:04:01]
 مرغ ارزان شد

مرغ ارزان شد

تحولات قیمتی کالاهای خوراکی در هفته گذشته نسبت به یک ماه قبل حاکی از کاهش قیمت مرغ تا بیش از 17 درصد است، این در حالی است که در سویی دیگر میوه‌ها و سبزی‌های تازه نیز تا این اندازه گران شده‌اند.

به گزارش مازند اصناف؛ تحولات قیمتی کالاهای خوراکی در هفته گذشته نسبت به یک ماه قبل حاکی از کاهش قیمت مرغ تا بیش از ۱۷ درصد است، این در حالی است که در سویی دیگر میوه‌ها و سبزی‌های تازه نیز تا این اندازه گران شده‌اند.

تازه‌ترین گزارش بانک مرکزی از تغییرات قیمتی خرده فروشی کالاهای خوراکی در سطح شهر تهران در هفته منتهی به ۲۰ فروردین ماه بیانگر تغییرات بین صفر تا بیش از ۱۸ درصدی آنهاست.

در هفته مورد بررسی، قیمت لبنیات حدود ۰.۴ درصد نسبت به هفته مشابه قبل گرانتر شد. در این گروه بهای ماست پاستوریزه تا ۱.۳ درصد اضافه شده اما سایر اقلام تغییر قیمتی نداشت.

در مورد تخم مرغ نیز که با کاهش ۸.۵ درصدی همراه بوده باید یادآور شد که شانه ای حدود ۷۵۰۰ تا ۱۰ هزار تومان فروخته شد.

بنابر این گزارش، برنج و حبوبات با افزایش قیمت مواجه بود، به طوری که برنج ۰.۲ و حبوبات۰.۱ درصد گران شده است.

اما میوه‌ها و سبزی‌های تازه بیشترین افزایش قیمت را در بین کالاهای خوراکی در یک ماه گذشته به خود اختصاص دادند، به گونه‌ای که میوه تا ۱۸.۴ و سبزی حدود۱۷.۷ درصد افزایش قیمت داشت.

در سوی دیگر این افزایش قیمت، ارزانی مرغ ثبت شده است. قیمت گوشت مرغ در هفته منتهی به ۲۰ فروردین ماه ۱۷.۳ درصد کاهش یافته و این کالا در سطح شهر با هر کیلو حدود ۵۳۰۰ تومان فروخته شد.

این در حالی است که گوشت قرمز هیچ تغییر قیمتی نداشت و هر کیلو حدود ۳۷ هزار تومان عرضه شده است.

آمار بانک مرکزی نشان داد که در سایر اقلام نیز قند و شکر۰.۶ و چای یک درصد گران و روغن نباتی ۰.۲ درصد گران شده است.

 


منبع: ایسنا

» برچسب ها : , مرغ , ارزان , شد , مرغ , ارزان , شدمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا