اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 24843 مورخ:[1395-01-24 12:48:01]
دلالان به همه ضربه زده اند/ مگر برنج تولید می کنیم که قیمت آن دست ما باشد

دلالان به همه ضربه زده اند/ مگر برنج تولید می کنیم که قیمت آن دست ما باشد

رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی، اتهام وارده به بنکداران را مبنی بر  افزایش ۱۰ درصدی قیمت برنج ایرانی ناروا دانست و با هشدار به حذف برنج ایرانی از سفره مردم گفت: دلالان روی قیمت برنج تاثیر می گذارند.

به گزارش مازند اصناف؛ محمد آقاطاهر  در واکنش به افزایش قیمت برنج ایرانی گفت: مگر برنج را بنکداران تولید می کنند که حالا قیمت را آنها افزایش بدهند.

وی در ادامه افزایش قیمت برنج را از ناحیه شهرهای تولیدکننده عنوان کرد و افزود: ما فقط فروشنده هستیم و برنج را توزیع می کنیم و چیزی بیش از این در اختیار ما نیست ضمن اینکه چرا وقتی قیمت ها پایین می آید، صحبتی از بنکداران نمی شود؟

رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی با اشاره به بحران کمبود آب در ایران، تصریح کرد: اصلا درست نیست که تقصیرها را به گردن دیگران بیاندازیم؛ واقعیت این است که سیستمی که کار دلالی را انجام می دهد، روی قیمت همه کالاها تاثیر می گذارد.

وی افزایش قیمت برنج از ناحیه بنکداران مواد غذایی را به شدت تکذیب کرد و گفت: عده ای دلال وجود دارند که هم اکنون با دلالی خود به کار ما هم ضربه می زنند.

آقاطاهر در عین حال عنوان کرد: قیمت برنج ۱۰ درصد افزایش قیمت داشته و در صورت ادامه این وضعیت، قدرت خرید مردم کم می شود و برنج ایرانی از سفره مردم حذف خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه باید به وسیله مکانیزه کردن کشتزارها تولید برنج را در کشور بالا ببرند، متذکر شد: تولید برنج خوب ایرانی، زیاد نیست و هم اینک بسیاری از مردم با برنج های خارجی امورات خود را می گذرانند.

آقاطاهر در پاسخ به این سوال که گفته می شود برخی بنکداران برنج های ارزان و مرغوب را با یکدیگر مخلوط می کنند، گفت: کسانی که چنین کاری را انجام می دهند، نان خود را آغشته به خون می کنند و با این کار به شدت مخالفیم چون این روش بدترین نوع تقلب است و آنهایی که چنین کاری می کنند، متقلب و خلافکارند.

وی افزود: بیشترین فروش برنج های خارجی ارزان قیمت به شهرهای شمالی انجام می شود و باید هر چه سریعتر جلوی ورود برنج های خارجی به شمال را بگیرند.

آقاطاهر در عین حال اضافه کرد: البته برخی برنج ها همچون برنج هندی به دلیل اختلاف بالا با برنج ایرانی، امکان مخلوط کردن ندارند.

وی همچنین اعلام کرد: از مردم می خواهیم که در صورت مشاهده هر گونه تخلف و تقلب در واحدهای صنفی، گزارش های خود را به اتحادیه بنکداران ارایه کنند.

 

اصناف ایران

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا