اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 24838 مورخ:[1395-01-23 23:32:01]
جانمایی بازارچه محلی در خلیل‎شهر/راه‌اندازی غرفه‎ها از ماه آینده
نایب‌ رئیس شورای شهر خلیل‌شهر خبر داد

جانمایی بازارچه محلی در خلیل‎شهر/راه‌اندازی غرفه‎ها از ماه آینده

نایب‎ رئیس شورای شهر و رئیس کمیسیون بانوان خلیل‎شهر از جانمایی بازارچه محلی در این شهر با هدف توانمندسازی بانوان خبر داد و گفت: راه‎‌اندازی غرفه‌ها و فروش محصولات از ماه آینده انجام می‎شود.

به گزارش مازند اصناف؛ مرضیه علی‌زاده‌ رباطی امشب در نخستین جلسه کمیسیون بانوان شورای اسلامی خلیل‎شهر در سال‎جاری ضمن پیگیری و بررسی مصوبات گذشته، هدف از تشکیل این کمیسیون را مشارکت بانوان و ارائه طرح‌ها و پیشنهادات برای اجرای بهینه برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی به‌ویژه در بخش بانوان عنوان کرد.

وی با اشاره به اینکه نیمی از جمعیت خلیل‎شهر را زنان تشکیل می‌دهند، افزود: به‌دلیل اهمیت و نقش تأثیرگذار زنان در جامعه، شورای اسلامی دوره چهارم در این شهر، نسبت به تشکیل کمیسیون بانوان اقدام کرد تا بتواند امور مربوط به بانوان را پیگیری کند.

نایب رئیس شورای اسلامی خلیل‌شهر گفت: نقش زنان در تحول، توسعه و پویایی نظام جمهوری اسلامی غیرقابل انکار است و بخش عمده‌ای از پیشرفت‌های امروز در عرصه‌های مختلف نیز در گرو هم‌افزایی و استفاده از قابلیت‌های این قشر از جامعه در کشور بوده است.

علی‌زاده رباطی با بیان اینکه بانوان با توجه به توانمندی‌های زیاد خود باید از فضای منفعل خارج شده و در تصمیم‌های اجتماعی و مشارکتی دخالت و نقش خود را ایفا کنند، اظهار کرد: در حال حاضر موفقیت‌های علمی زنان بیش از مردان است و در گذشته نیز بانوان ثابت کرده‌اند که توان انجام کارهای بزرگ را دارند، لذا بانوان با کار، مطالعه و همدلی می‎توانند در کنار هم با تشکیل گروه و تشکل‌های مختلف، منشأ تحول در شهر خود باشید.

وی ادامه داد: اگر از میزان ظرفیت و اثرگذاری حضور زنان در جامعه به‌خوبی استفاده شود، جامعه به سمت و سوی متعالی شدن گام برمی‌دارد، زیرا نقش فعلی زنان در پذیرش مسئولیت‌های مهم اجتماعی کم‌رنگ است.

نایب رئیس شورای اسلامی خلیل‌شهر گفت: بانوان شاغل بهترین زنان اجرایی هستند، لذا با کمک آنها باید دست به دست هم دهیم و برای آینده بهتر زنان شهر خود برنامه‌ریزی کنیم.

علی‌زاده رباطی با بیان اینکه با استفاده از ظرفیت‌های گردشگری خلیل‌شهر در آینده نزدیک خبرهای خوبی می‎شنویم، افزود: ظرفیت‌های گردشگری، توانمندسازی بانوان و استفاده از سرمایه اجتماعی آنها در حوزه‌های مختلف از برنامه‌های مهم کمیسیون امور بانوان خلیل‎شهر در سال‌جاری است.

عضو شورای شهر خلیل‎شهر بیان کرد: مکان بازارچه‌های خوداشتغالی به‌ منظور توانمندسازی بانوان در این‎شهر مشخص شد و به‌زودی محصولات بومی و محلی در آن عرضه می‎شود.

وی ادامه داد: کمیسیون بانوان خلیل‎شهر در جلسات متعدد توجه ویژه به اوقات فراغت و ورزش بانوان، اشتغال و کارآفرینی زنان سرپرست خانواده، حمایت از زنان آسیب‌پذیر و حمایت از سازمان‌های مردم‌نهاد بانوان را در دستور کار قرار داده است.

علی‌زاده رباطی در پایان گزارشی از فعالیت‌ها و طرح‌های انجام‌شده در چهار جلسه گذشته (سال 94) توسط کمیسیون بانوان خلیل‎شهر را ارائه کرد و خواستار همکاری بیشتر بانوان با ارائه راهکارهای لازم به منظور افزایش کارآمدی و اثربخشی شورا و شهرداری خلیل‎شهر شد.

 خلیل‎شهر مازندران شهر شرقی شهرستان بهشهر است که در سال 89 به یک‎هزار شهر سلامت جهان پیوست.

انتهای پیام/

فارس

» برچسب ها : , جانمایی , بازارچه , محلی , خلیل‎شهر , راه‌اندازی , غرفه‎ها , ماه آینده , جانمایی , بازارچه , محلی , خلیل‎شهر , راه‌اندازی , غرفه‎ها , ماه آیندهمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا