اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 2483 مورخ:[1391-12-20 20:58:01]
40 هزار زائر مازندرانی راهی کربلای ایران می شوند
معاون هماهنگ کننده سپاه کربلای مازندران خبر داد:

40 هزار زائر مازندرانی راهی کربلای ایران می شوند


 

معاون هماهنگ کننده سپاه کربلای مازندران از اعزام 40 هزار مازندرانی به سفر راهیان نور خبر داد و گفت: افزایش قیمت ها سبب شد تا پیش بینی ما برای اعزام زائران راهیان نور به مناطق جنگی جنوب کشور به 40 هزار نفر برسد.

 

به گزارش نجبا ؛ و به نقل از  بلاغ از ساری،احمدالماس پور در جمع خبرنگاران اظهارداشت :70 درصد از زائران راهیان نور در  سال 91- 90 برای نخستین بار بود که به این مناطق اعزام شدند.

وی افزود: 65 درصد از اعزامی ها به راهیان نور را جوانان تشکیل می دهند.

الماس پور با اشاره به استقبال قشر جوان و تحصیل کرده به مناطق عملیاتی جنوب، خاطر نشان کرد: پیش بینی می شود امسال بیش از هفت هزار نفر به مناطق عملیاتی سفر کنند.

وی با بیان این که از 25 بهمن اعزام زائر به مناطق جنگی جنوب کشور آغاز شد و تا کنون 8 هزارنفر اعزام شدند، تصریح کرد: اما شروع اعزام ها به طور رسمی از نوزدهم اسفند ماه بود.

معاون هماهنگ کننده سپاه کربلا مازندران اضافه کرد: از 13 سال گذشته که اعزام کاروان ها به مناطق عملیاتی آغازشده تا کنون 356هزار نفر از مازندرانی ها به این مناطق اعزام شدند.

وی ادامه داد: از سال 87 ما شاهد افزایش زائران بودیم که سالانه 70تا 80 هزار نفر اعزام می شوند.

الماس پور ضمن اشاره به افتتاح اردوگاه شهدای مازندران در منطقه خرمشهر، گفت: این اردوگاه ظرفیت پذیرش 1800تا 2هزار نفر را به طور متوسط در هر شبانه روز دارد.

وی یادآور شد: قبل از افتتاح این اردوگاه، زائران در 25تا 36 نقطه استقرار داشتند اما با افتتاح این اردوگاه محل های اسکان قبلی جمع آوری و یکپارچه سازی شد.

وی افزود: البته پنج شهر بزرگ این شهرستان نیز برای اسکان مسافران در نظر گرفته شد.

این مسول با بیان این که در شهرستان اندیمشک پادگان شهید جعفر زاده را در اختیار داریم، بیان کرد: این پادگان نیز ظرفیت اسکان 1200تا 1500نفر را دارد.

وی در پایان یادآور شد: برنامه های ویژه فرهنگی به همراه بازدید هایی نیز از مناطق عملیاتی برای زائران پیش بینی شد.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا