اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 2479 مورخ:[1391-12-20 06:22:01]
مجلس با کلیات لایحه سه دوازدهم بودجه 92 موافقت کرد
با 188رأی مثبت نمایندگان

مجلس با کلیات لایحه سه دوازدهم بودجه 92 موافقت کرد

نمایندگان مجلس با 188رأی مثبت، کلیات لایحه بودجه سه دوازدهم برای ارائه تنخواه 45 هزار میلیاردی به دولت در سه ماهه نخست سال آینده را به تصویب رساندند.

به گزارش نجبا ، و به نقل از  خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (یکشنبه) پارلمان پس از بررسی کلیات لایحه سه دوازدهم بودجه 92، با 188 رأی موافق، 23رأی مخالف و 16 رأی ممتنع از مجموع 247 نماینده حاضر در صحن علنی، کلیات این لایحه را به تصویب رساندند.

در این جلسه، جعفرزاده نماینده رشت و مهدی سنایی نماینده نهاوند در مخالفت و همچنین جعفر قادری نماینده شیراز و خسروی نماینده  سمنان در موافقت با کلیات لایحه بودجه سه دوازدهم در جلسه علنی سخنرانی کردند.

این لایحه پس از تصویب کلیات بنا بر تصمیم هیئت رئیسه، برای رسیدگی در قالب پیشنهادات نمایندگان مجلس، به کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ارسال شد تا جزئیات آن در جلسه بعدی خانه ملت مورد رسیدگی قرار گیرد.
گفتنی است در صورت تصویب نهایی لایحه بودجه سه دوازدهم، به دولت اجازه داده می‌شود تنخواه 45 هزار میلیارد تومانی در ماه‌های فروردین، اردیبهشت و خرداد 92، دریافت و پرداخت نماید.

با تصویب نهایی این لایحه، به دولت اجازه داده می‌شود در چارچوب قانون برنامه پنج‌ساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران مصوب 15/10/1389 و قانون بودجه سال 1391 کل کشور، در سه ماهه اول سال 1392 درآمدها و سایر منابع عمومی و اختصاصی را وصول و به خزانه واریز کند و اعتبارات هزینه‌های و تملک‌دارایی‌های سرمایه‌ای و مالی و اختصاصی از آن محل را در چارچوب احکام و جداول قانون بودجه سال 1391 تا مبلغ 450 هزار میلیارد ریال دریافت و پرداخت نماید، مشروط بر اینکه اعتبارات هزینه‌ای بیش از 20 درصد نسبت به سال قبل افزایش نیابد.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا